3x3 krepšinyje olimpinį auksą jau iškovojusi Latvija dabar didžiausias viltis deda į paplūdimio tinklinio turnyrą, kur puikiai žaidžia Martinas Plavinis ir Edgaras Točis.

Į B grupę patekę latviai be kovos gavo pergalę prieš čekus Davidą Schweinerį ir Ondrejų Perušičių, nes pastarasis žaidėjas užsikrėtė Covid-19. Antrajame ture latvių laukė dabartiniai pasaulio čempionai rusai Olegas Stojanovskij ir Viačeslavas Krasilnikovas.

Rusai anksčiau prieš latvius buvo laimėję abu tarpusavio mačus, bet šį kartą viskas klostėsi kitaip. Po sunkaus starto atsitiesę M.Plavinis ir E.Točis įveikė rusus rezultatu 2:1 (13:21, 21:19, 15:11).

Latvijos tinklininkai tapo grupės lyderiais ir jau užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose. Dvi geriausios grupės komandos pateks tiesiai į aštuntfinalį, o trečią vietą užėmusiai porai dar gali tekti žaisti papildomas rungtynes dėl vietos aštuntfinalyje.

36-erių M.Plavinis dar 2012 m. Londone laimėjo olimpinę bronzą, tik tada kartu su juo žaidė Janis Šmedinis. 32-ejų E.Točis tokių skambių pergalių neturi.

Savo atstoves – Anastasiją Kravčenoką ir Tiną Graudiną – latviai turi ir olimpiniame moterų turnyre. Ten 2019 m. Europos čempionės per 2 rungtynes iškovojo 1 pergalę. Paskutiniame ture latvių lauks grupės autsaiderės iš Kenijos, tad mūsų kaimynės galės užsitikrinti vietą kitame etape.