0

L. Šalkus: gal krepšininkės laukė pasaulio pabaigos?

Penktadienį LMKL komandos sužaidė keturis susitikimus. Laimėjo marijampolietės, vilnietės, klaipėdietės ir Kauno rajono krepšininkės.

Be savo lyderės rungtyniavusi Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (9-3) komanda iškovojo labai sunkią pergalę.

Lino Šalkaus auklėtinės savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos 74:72 (17:13, 18:16, 19:23, 20:20) palaužė „Utenos“ (2-11) krepšininkių pasipriešinimą, kurioms tai buvo ketvirtoji nesėkmė paeiliui.

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Hoptrans-Sirenos“ dar turėjo solidų pranašumą (48:39, 24-ąją min.), tačiau uteniškės per keturias minutes sugebėjo šį deficitą visiškai panaikinti (50:50).

Iki mačo pabaigos likus žaisti keturias minutes „Utenos“ persvara dar siekė 4 taškus (71:67), bet tai buvo paskutinis jų pasispardymas. Kaunietės šovė į priekį 7:1 ir iškovojo pergalę.

Viešnios šiame mače vertėsi vos šešiomis žaidėjomis. Dvi iš jų rungtyniavo be keitimų – Rita Žilinskaitė ir Rita Milieškienė, o Asta Daujadienė ilsėjosi vos 28 sekundes.

Kauno rajono ekipai negalėjo padėti sveikatos problemų turinti Iveta Šalkauskė, kuri šį sezoną vidutiniškai pelno po 22,5 taško, atkovoja po 9,4 ir perima po 1,4 kamuolio bei atlieka po 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

Šeimininkės beveik dvigubai pranoko varžoves rezultatyvių perdavimų statistinėje grafoje (20:11) bei padarė bene du kartus mažiau klaidų (9:17).

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 20, Erika Liutkutė 18 (9 atk. kam.), Eglė Tarasevičiūtė 8 (7 rez. perd., 7 atk. kam.), Eglė Sarapaitė 8 (2/9 trit.), Monika Petrauskaitė 8.

„Utena“: Rita Žilinskaitė 20, Rita Milieškienė 18 (11 atk. kam.), Kristina Palaimaitė 11 (10 atk. kam., 9 išpr. praž.), Asta Daujadienė 10 (7 kld.).

Šį mačą dėl krepšininkes išretinusių ligų prašė nukelti „Utenos“ ekipa. „Hoptrans-Sirenos“ sutiko tai padaryti, bet šio prašymo nepatenkino LMKL.

Kitas rungtynes „Hoptrans-Sirenos“ žais jau rytoj (12.22), kuomet Vilniuje susitiks su „Jaunųjų talentų“ komanda. Tuo tarpu „Utena“ žais tik po Naujųjų metų. Sausio 4 d. ji namuose mes iššūkį Šiaulių „Rūtos-Universitetui“.

Linas Šalkus („Hoptrans-Sirenų“ ekipos vyr. treneris): „Gal krepšininkės pasaulio pabaigos laukė? Šiandien buvo kažkoks košmaras. Gal žaidėjos nenusiteikė, kadangi varžovės atvažiavo tik šešios. Atrodo kuo daugiau treniruojiesi, tuo blogiau gaunasi.

Gerai, kad Erika Liutkutė gale įmetė. Nei Eglė Sarapaitė, nei Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė neįmetė. Galbūt jos ant suolelio ieškojo Ivetos Šalkauskės. Žmogus blogai jaučiasi, tai negalima jos per prievartą leisti. Turi žaisti kitos žaidėjos, o gavusios tokį šansą – apsidžiaugti.

Tegul kai kas pyksta ant manęs, bet aš turbūt daugiau nusimanau apie mediciną, nei kai kas iš mūsų apie krepšinį. Baisu. Galbūt čia tos šventinės nuotaikos paveikė, bet mane tai „biesina“. Čia reikėtų duoti kokią baudą – ar sniegą nukasti aplink salę, ar dar ką. Taip žaisti negalima. Gerai, kad laimingai baigėsi. Su tokiu žaidimu toli nenueisi.“