• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamentas - tai vienintelė institucija, kurios nariai demokratiškai renkami visuotiniuose tiesioginiuose rinkimuose. Jis atstovauja valstybių narių gyventojams. Europos Parlamentas, kuris renkamas kas penkerius metus, priima įvairius įstatymus (direktyvas, reglamentus ir kt.), turinčius įtakos kiekvieno piliečio gyvenimui. Praeitą savaitę Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė priėmė 25 asmenų delegaciją iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

Delegacija, kurią sudarė Tėvynės sąjungos atstovai bei žurnalistai, susipažino su Europos Parlamento darbu bei stebėjo plenarinį posėdį. Kaip ir kiekvienas Europos Parlamento narys, Laima Andrikienė turi galimybę pasikviesti 100 žmonių iš savo šalies apžiūrėti Europos Parlamento pastatus Strasbūre, Liuksemburge ir Briuselyje bei supažindinti su Europos Parlamento darbu.

REKLAMA

Pernai europarlamentarė Laima Andrikienė priėmė daugiau nei pusę tūkstančio svečių. „Man svarbu, kad žmonės ne tik įsivaizduotų, ką mes čia veikiame, bet ir patys viską pamatytų savo akimis. Pragyvenimui man savo pinigų pakanka, sūnus užaugintas, todėl džiaugiuosi, kad galiu pasikviesti Europos Sąjungos darbu besidominčius žmones", - sakė dr. Laima Andrikienė. Europos Parlamente L. Andrikienė priklauso Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) ir Europos demokratų frakcijai, yra Biudžeto komiteto, Žmogaus teisių pakomitečio ir Delegacijos ES ir Moldovos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto narė.

REKLAMA
REKLAMA

Dr. Laima Andrikienė atskirai susitiko su delegacija iš Lietuvos ir atsakė į žurnalistų bei svečių klausimus.

Europarlamente - aiškus garbės kodeksas

Labiausiai nustebino aiškus ir griežtas garbės kodeksas, kurio laikosi visi Europos Parlamento nariai. „Europos Parlamente nėra jokios Etikos ir procedūrų komisijos, kuri sektų, ar narys deramai atlieka savo pareigas, ar nesinaudoja tarnybine padėtimi. Todėl čia savotiškai lengviau dirbti nei Lietuvos Vyriausybėje ar Seime.Tarp kolegų vyrauja nerašyta taisyklė: nedaryk kitam to, ko nenorėtum, kad tau padarytų. Jeigu paaiškėtų koks nors nederamas elgesys, kolegų požiūris čia būtų didžiausia bausmė", - sakė L. Andrikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak EP narės, Lietuva Europoje yra nedidelis vadas, todėl, norint ką nors pasiekti visi mažesniųjų valstybių nariai turi ieškoti sąjungininkų savo frakcijose, susibūrusiose čia pat, Europos Parlamente. Šios frakcijos, kurias sudaro pirmininkas (arba du pirmininkai kai kuriose frakcijose), biuras ir sekretoriatas, užtikrina vidaus darbo organizavimą. Frakcijų pirmininkams sutikus, salėje Parlamento nariams skirtos vietos nustatomos pagal jų politinę priklausomybę, iš kairės į dešinę. Privalomas Parlamento narių skaičius frakcijai suformuoti yra 20 ir joje turi būti atstovaujama ne mažiau kaip penktadaliui visų ES valstybių. Draudžiama priklausyti kelioms frakcijoms.

REKLAMA

Kai kurie Parlamento nariai nepriklauso jokiai frakcijai, jie laikomi nepriklausomais nariais. Tokių mažuma. Prieš kiekvieną balsavimą plenarinėje sesijoje frakcijos nagrinėja parlamentinių komitetų pateiktus pranešimus ir teikia savo pakeitimus. Frakcijos pozicija yra derinama pačioje frakcijoje, nė vienas narys negali būti verčiamas balsuoti tam tikru būdu.

Daugiau dėmesio Rusijai ir klimato kaitai

Kaip susitikime aiškino dr. L. Andrikienė, pastaruoju metu Europos Sąjunga daugiau dėmesio skiria dviem temoms: Rusijai bei klimato kaitai Žemėje. Europos Sąjunga priversta bendradarbiauti su Rusija dėl šios energetinių išteklių ir pastaruoju metu ieško kuo daugiau galimybų santykiams su Rusija spręsti. Kita skaudi tema, su kuria susiduria visa Europa - klimato kaita. L. Andrikienė kritikavo Lietuvos Vyriausybę, teigdama, kad ši per mažai dėmesio skiria gamtosaugai bei klimato kaitos krizei, o labiau rūpinasi, kas laimės artėjančių rinkimų kovą. Tiesa, Lietuvoje dar jaučiame nedaug, nors ir akivaizdžių pokyčių, tačiau Ispanijoje jau katastrofiškai trūksta vandens. Šioje Europos Sąjungos dalyje tikrai liūdnos prognozės, kaip manoma, iš garsiųjų grojančių fontanų žemės liks tik dykuma.



Europa - arčiau žmogaus

REKLAMA

Taip pat dr. L. Andrikienė pastebėjo dar keletą svarbių dalykų, kuriais susirūpinusi Europa tikisi išlikti turtinga bei naudinga žmogui valstybių sandrauga. Pastaruoju metu Europos Parlamento nariai daug diskutuoja socialinų reikalų bei sveikatos apsaugos temomis. ES nori atsirasti šalia žmogaus ne tik tuomet, kai jam gera, bet ir kai jis serga ar augina vaikus. „Europos Sąjunga turtinga ir turi daug pinigų. Klausimas tik kaip ir kam juos paskirstome", - susitikimo su delegacija iš Lietuvos metu sakė dr. L. Andrikienė. Delegacijos nariai teiravosi L. Andrikienės nuomonės dėl Ignalinos atominės elektrinės, dėl bedarbystės, klausė, kada ji rengiasi aplankyti Dzūkiją, ar dalyvaus artėjančiuose prezidento rinkimuose.



Kiekvieną dieną dirbu Lietuvai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė Laima Andrikienė, darbas Europos Parlamente yra ne tiktai sunkus, bet ir įdomus. „Aš labai atsakingai žiūriu į šį periodą savo gyvenime. Dirbdama Europos Parlamente, jaučiuosi taip, tarsi kiekvieną dieną dirbčiau Lietuvai", - sakė L. Andrikienė. Europarlamento narė jaudinosi kalbėdama su svečiais iš Lietuvos. Pasak jos, kai kas nors atvyksta ekskursijai į Europarlamentą, nors ir visai nepažįstami žmonės, ji jaučiasi taip, tarsi sutiktų savo pačios giminaičius. Tėvynės sąjungos nariai ir Laima Andrikienė pasikeitė dovanomis. Dzūkės iš Alytaus padovanojo medaus ir grybų, Lazdijų atstovai fotografiją, o Vilkaviškio savivaldybės tarybos narė Angelita Zubavičienė - savo vyro drožtą šviesaus medžio angelą. Europos Parlamentą aplankė ir tragiško likimo Lietuvos savanorio Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

REKLAMA

Aplankyti Europos Parlamentą galite ir Jūs

Europos Parlamentas, norėdamas suteikti plačiajai visuomenei galimybę apsilankyti ir pasižiūrėti, ką jis veikia, kviečia lankytojus atvykti į savo patalpas trijose darbo vietose: Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge. Kodėl neatvykus ir nesudalyvavus ekskursijoje po savo Parlamentą, nepasėdėjus plenariniame posėdyje ar neapsilankius kitame svarbiame viešai vykstančiame renginyje? Norėdami sužinoti, kaip tai padaryti, susipažinkite su įvairiomis galimybėmis, teikiamomis kiekvienoje Europos Parlamento darbo vietoje. Nepamirškite, kad pavieniams lankytojams nereikia užsiregistruoti iš anksto - jie kviečiami atvykti į ekskursiją nurodytu laiku.

REKLAMA

Organizuotos grupės kviečiamos užsiregistruoti iš anksto, tam reikia užpildyti prašymo formą, kurią galite rasti internete, adresu http://www.europarl.europa.eu lankytojams Europos Parlamentas siūlo ekskursijas su garso gidu, o per mėnesines sesijas - galimybę dalyvauti Parlamento posėdyje. Lankytojai Europos Parlamente turi būti ne jaunesni kaip 14 metų. Šios ekskursijos yra nemokamos ir vyksta visomis ES oficialiomis kalbomis, kol kas išskyrus maltiečių. Taip pat Europos Parlamentas priima lankytojų grupes informacinėms ekskursijoms. Informacinės ekskursijos organizuojamos nuo 20 iki 45 asmenų grupėms. Išimties tvarka, pateikus prašymą, gali būti priimamos ir didesnės grupės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekskursija trunka nuo vienos iki dviejų valandų. Iš pradžių Europos Parlamento pareigūnas pateikia bendrą Europos Parlamento vaidmens ir darbo apžvalgą. Po to, jei leidžia Parlamento darbotvarkė, galima diskusija su Europos Parlamento nariu. Jei Europos Parlamente vyksta sesija, lankytojų grupės gali tiesiogiai stebėti Parlamento narių diskusijas iš lankytojų ložės. Pasak vizitų skyriaus darbuototojų, besidominčių ekskursijomis yra labai daug. Todėl, jei sugalvosite apsilankyti Europos Parlamente, patariame prašymus dėl ekskursijos pateikti iš anksto, prieš du ar tris mėnesius.

Dovilė Jurevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų