39
Rungtynių akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Nuo pat rungtynių pradžios išsiveržęs Kauno „Žalgiris“ į duobę krito trečiojo kėlinio pradžioje, tačiau priartėjusiems Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“ krepšininkams atsaką pateikė K.C. Riversas, pataikęs keturis tritaškius iš eilės ir neleidęs perimti rungtynių iniciatyvos.

39

Galiausiai žalgiriečiai 96:85 įveikė svečius iš Rusijos ir atsirevanšavo jiems už pralaimėjimą svečiuose 9 taškų skirtumu.

Po rungtynių „Chimki“ treneris R.Kurtinaitis nulenkė galvą prieš „Žalgirio“ arenos atmosferą ir tai įvardino kaip vieną pagrindinių pralaimėjimo priežasčių.

„Labai prastai gynėmės nuo pat pradžios. Galiu nulenkti galvą prieš „Žalgirio“ sirgalius – nemačiau mūsų komandos taip pasimetusios, kaip mes žaidėme pirmą ketvirtį. Mūsų žaidėjai nesusitvarkė su tokia atmosfera. Aišku, trečiame kėlinuke padarėme kažkokias išvadas, buvo lyg ir neblogai, bet būsiu sąžiningas – net ir priartėjus nemačiau galimybės perlaužti rungtynes. Jautėsi, kad kažko trūksta. Neišpildėme to, ką norėjome. Kokia buvo įtampa, parodo ir pramestos baudos“, – sakė R.Kurtinaitis.

Bandėte bent sumažinti skirtumą, kad būtų 9 taškai?

Taip, žinojome, kad mums reikia pralaimėti mažiau nei 9 taškais, bet deja, labai prastai sužaidėme rungtynių pabaigą. Nekalbu net apie dvi esmines klaidas puolime. Šito lygio žaidėjai neturi teisės klysti tokiuose momentuose. Jie gali neįmesti, bet šitaip klysti – ne.

Nemažai laiko praėjo nuo pirmųjų rungtynių. Kokius esminius pasikeitimus „Žalgiryje“ įžvelgtumėte?

Kiekvienos rungtynės su „Žalgiriu“ yra skirtingos. Kai visi plakė „Žalgirį“ už pralaimėjimus, buvau vienas iš nedaugelio, kuris sakiau, kad jie žaidžia gerai, tik negali priversti rungtynių iki pergalės. Dabar jie labai pagerino pataikymą, įgavo pasitikėjimą, pastarosiose rungtynėse įmeta po 80 ir daugiau taškų. Ginasi taip, kaip gynėsi, o dabar dar pagerino ir puolimą.

Ar nekelia nuostabus toks „Žalgirio“ greitas progresas rezultatyvumo prasme?

Nekelia. Viskas logiška, rezultatas atėjo. Reikėjo laimėti 1-2 rungtynes ir tas pasitikėjimas sugrįžo bei rezultatas pagerėjo.

Kaip vertintumėte turnyrinę lentelę?

Nereikėtų daryti kažkokių išvadų, dar daug rungtynių. Skaitau lietuvišką spaudą, dažnai norima suskirstyti komandas į pirmą ar antrą ketvertuką. Prisiminkime, kad „Real“ iškovojo daug pergalių iš eilės ir po to sekė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją, taip pat buvo su „AX Armani“ ar „Žalgiriu“. Taip pat buvo ir su mumis, dėl traumų ir kitų dalykų nukritome turnyrinėje lentelėje, tačiau tada pradėjome laimėti. Šias rungtynes skaitėme 50 prieš 50, dabar turėsime „Fenerbahče“ namuose, taip pat žaisime su „Bayern“ namuose. Su „Panathinaikos“ žaisime išvykoje, vėliau turėsime Berlyną išvykoje, bet juos galime nugalėti. Mūsų grafikas nėra prastas, svarbu, kaip susiklostys kitos rungtynės. Nesijaučiame taip komfortiškai kaip kai kurios komandos, bet mes kausimės dėl 7 pozicijos.