Trečiadienio popietę Marijampolėje draugiškas rungtynes žaidė čia stovyklaujančios Pakruojo „Kruojos“ ir Latvijos „Ventspils“ ekipos. Tituluotiems varžovams lietuviai nenusileido nei žaidybine, nei rezultato prasme – susitikimas baigėsi lygiosiomis 0:0, nors kur kas arčiau pergalės buvo „Kruoja“, teigiama pranešime spaudai.

Latvijos čempionate auksą laimėjusiems „Ventspils“ futbolininkams mačo pradžioje niekaip nepavyko varžovams primesti savojo žaidimo ir aikštėje vyravo apylygė kova. Aštresnių epizodų kurį laiką aistruoliai nematė, tačiau pirmoji progą turėjo „Kruoja“ – geroje pozicijoje baudos aikštelės prieigose gavęs kamuolį Sergėjus Žigalovas pagailėjo perdavimo komandos draugui ir viską mėgino išspręsti pats. Deja – nesėkmingai.

Po penkių minučių situacija pasikartojo, tačiau ir šį kartą puolėjo sprendimas vaisių nedavė. „Kruojos“ gretose itin aktyviai žaidė Giedrius Slavickas, kurio buvo pilna aikštė – tiek situacijose, kai reikia gintis, tiek tada, kai reikia pulti. Taip pat reikėtų išskirti Donato Petrausko ir Vadimo Antipovo aktyvumą, šie saugai varžovus nuolat laikė įtampoje. Labai pavojingai po kampinio galva smūgiavo Irmantas Zelmikas.

Iki pertraukos kelias pusproges turėjo ir „Ventspils“. Latviai ypač gerai rengdavo kontratakas – žaidėjai tinkamai užsiimdavo pozicijas ir susikurdavo nemažai erdvės. Vis tik labiau priartėti prie „Kruojos“ vartų šiems neleido patikimai gynyboje žaidę Donatas Strockis ir I.Zelmikas. Išskyrus vieną epizodą, kai po gynėjo klaidos „Ventspils“ puolėjas smūgiavo tiesiai į vartininką Mantą Galdiką, daugiau progų įvarčiui pelnyti stipriausias Latvijos klubas per pirmąjį kėlinį neturėjo.

Po pertraukos abi ekipos į aikštę grįžo kitokių sudėčių, tačiau jei „Kruoja“ pakeitė abu kraštinius saugus ir gynėjus, taip pat puolėją, „Ventspils“ sudėtyje korekcijų buvo gerokai mažiau.

Tiesa, jau pirmąją antrojo kėlinio minutę latviai galėjo išsiveržti į priekį, tačiau iššokęs vienas prieš vartininką puolėjas netiksliai bandė perkelti kamuolį per M.Galdiką.

Pirmas dešimt antrojo kėlinio minučių iniciatyvą turėjo varžovai, tačiau šio laiko „Kruojai“ pakako įsižaisti ir perimti žaidimo vadžias į savo rankas vis akivaizdžiau.

Po truputį „Ventspils“ susispaudė savo aikštės pusėje, o „Kruoja“ ėmė kurti pavojingas progas. Du kartus arti tikslo buvo jaunasis Sergėjus Lendelis, tačiau abu kartus Latvijos čempionus išgelbėjo vartininkas. Kiek vėliau su tolimais Rolando Krjauklio smūgiais vėlgi susitvarkė „Ventspils“ vartų sargas.