Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionate pateikė ne staigmeną, o tikrą sensaciją. Atsilikinėdamos 18 taškų, jos po antro kėlinio rado jėgų ne tik atsitiesti, bet ir iškovoti pergalę prieš ruses 78:74.

Rinktinės lyderė Gintarė Petronytė portalui tv3.lt tvirtina, kad po tokios pergalės, komandos merginos tarsi ant sparnų ir nusiteikusios nugalėti visas varžoves.

Kaip pavyko persilaužti rungtynėse su Rusijos rinktine?

Gal ir netikėtai laimėjome, bet mes analizavome rusių komandą ir žinojome, kad jos įveikiamos. Gal mums sutrukdė gerai pradėti rungtynes tai, kad prieš varžybas turėjome tris laisvas dienas, reikėjo įsivažiuoti, tad buvome nesusikaupusios. Bet aš, asmeniškai, tikrai tikėjau, kad laimėsime, jog galime. Per pertrauką gavome barti nuo trenerio rūbinėje ir pačios supykome ant savęs, nes galime žaisti žymiai geriau nei žaidėme, išėjome užsivedusios, kaip kita komanda ir padarėme tai, ką turėjome padaryti.

Kaip seksis su kroatėmis, jos atrodo silpnesnės nei rusės?

Taip, rusės vienos čempionato favoričių, bet čia lengvų rungtynių nėra, čia moterų krepšinis ir visko gali būti. Kroatės atvažiavo išsibalansavusios, mat natūralizavo amerikietę, bet nespėjo sutvarkyti jai dokumentų. Be to, jos neteko kelių savo lyderių, kurios traumuotos. Bet jos turi gerą vidurio puolėją, metikes, bet mes esame geresnė komanda, belieka tai įrodyti. Mums reikia žaisti ir atiduoti visas jėgas. Mes nieko kito negalvojame, tik apie pergalę, norime laimėti visas rungtynes, nes esame atsilikusios kitų komandų ir mums kiekvienas taškas labai svarbus.

Po pergalės prieš ruses gal planuojate pergalingą žygį per Europą?

Labai sunku prognozuoti, bet mes galime grupėje turėti net antrą vietą. Tikime, kad galime laimėti abejas likusias grupės varžybas. Jeigu laimėjome prieš tokią galingą komandą kaip Rusija, tai galime laimėti prieš visas kitas. Komandos klimatas ir taip geras, o po pergalės prieš ruses komandos atmosfera dar pagerėjo.

Kaip jumis rūpinasi čempionato šeimininkai vengrai? Ar turite geras gyvenimo sąlygas?

Palyginus su kitais čempionatais, tai nėra aukščiausio lygio, žmonių susidomėjimas mažokas, bet šiaip viskas normaliai. Labai didelių nusiskundimų nėra, bet tvarkaraštis buvo nedėkingas, nes turėjome žaisti ketverias rungtynes iš eilės, po to kelias laisvas dienas.

Lietuvos rinktinė rytoj 16.25 susitinka su kroatėmis. Rungtynes tiesiogiai transliuoja „Viasat Sport Baltic“ televizijos kanalas. Po šių rungtynių laukia paskutinės gruoės varžybos su Serbija.