30
K. Bensonas (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Vilniaus „Rytas“ (2/4) pergalingai trinktelėjo durimis Čempionų lygoje. Nieko nelemiančiose rungtynėse sostinės ekipa namuose 81:77 (12:21, 26:15, 19:14, 24:27) nukovė Strasbūro SIG (4/2).

30

Vilniečiai abu kartus šį sezoną įveikė prancūzus. Pirmąją dvikovą Strasbūre sostinės ekipa laimėjo 83:81.

Antraja komanda patekusia į kitą etapą E grupėje tapo Rygos VEF (4/2). Latviai prieš Atėnų „Peristeri“ (2/4) iškovojo pergalę.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose žaidė Keithas Bensonas (17 tšk.). Jam gerai talkino Ryanas Boatrightas (16 tšk.).

Vilniaus ekipai pavyko rasti pakankamai motyvacijos tokioms rungtynėms – kovoje dėl kamuolių išsiskyrė tokie žaidėjai kaip Arnas Butkevičius (9 atk. kam.) ar Gytis Radzevičius (11 atk. kam.)

Rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo – vilniečiai pralaimėjo atkarpą 0:9 ir jau po pirmojo kėlinio atsiliko 12:21.

Sėkmingai atkarpai antrajame kėlinyje vilniečius užkūrė vienintelis tikras aukštaūgis iš 8 žmonių rotacijos Keithas Bensonas. Jis dar iki pertraukos surinko 10 taškų, o „Rytas“ persvėrė svarstykles į savo pusę (38:36).

Po pertraukos dominavimą po krepšiu tęsė K. Bensonas ir vilniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (53:43). Šiek tiek savo auklėtinius prabudinęs SIG strategas Laasi Tuovi gražino varžovus į rungtynes (57:50).

Lemiamoje atkarpoje įspūdingą atkarpą „Rytas“ sužaidė likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos. SIG jau spaudė vilniečius ir prisiartino iki 4 taškų atstumo, bet tritaškį smeigė Lukas Uleckas, po kelių sekundžių lietuvis perėmė kamuolį ir dar vieną tolimą bombą įsmeigė Ryanas Boatrightas.

Dviženklį pranašumą įgiję vilniečiai vos neprisižaidė. Likus minutei 9 taškų pranašumą turėję vilniečiai prisileido varžovus iki 3 taškų (78:75), tačiau sugebėjo atsilaikyti.

„Rytas“: K. Bensonas 17 (6/8 dvit., 9 atk. kam.), R. Boatrightas 16, Arnas Butkevičius 14 (9 atk. kam.), Dovis Bičkauskis, Gytis Radzevičius (11 atk. kam.) ir Lukas Uleckas po 9 taškus.

SIG: Bonzie Colsonas 23, Brandonas Jeffersonas 15, Jeanas-Baptiste‘as Maille 12 taškų.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Rytas“ 81:77 (57:50, 12:21, 38:36) SIG

„Ryto“ energija turėtų blėsti. Vis gi remiamasi vos 8 žaidėjų paslaugomis ir vienu tikru vidurio puolėju. SIG priartėja (64:60).

Koks svarbus šioje atkarpoje yra R. Boatrightas. Strasbūro ekipa spaudžia vilniečius kaip įmanoma, bet amerikietis turi savo argumentų (75:65).

Trečiasis kėlinys: „Rytas“ 57:50 (12:21, 38:36) SIG

Vilniečiai tris minutes laiko prancūzus be taškų ir patys bėga. Pranašumas gali greitai virsti ir dviženkliu (46:39).

„Rytas“ neabejotinai nori šiandien daugiau nei varžovai ir turi dviženklį pranašumą (53:43). Begalinę energiją atspindi ir G. Žibėno techninė pražanga už ginčus su teisėjais.

SIG treneris Lassi Tuovi ieško rezervų ant suolo ir šiek tiek prabudina savo auklėtinius (55:50). Vis gi R. Boatrightas dvitaškiu gražina vilniečiams saugesnį pranašumą.

Antrasis kėlinys: „Rytas“ 38:36 (12:21) SIG

Štai taip! G. Radzevičius pelno du taškus su pražanga, tritaškį prideda A. Butkevičius ir Lietuvos ekipa spurtuoja 8:0. Kovoje dėl garbės net ir labai nukraujavę vilniečiai atrodo užsivedę (20:21).

Įspūdingai užsikūrė K. Bensonas. Vienintelis tikras vilniečių priekinės linijos žaidėjas savo sąskaitoje turi 10 taškų ir 5 atkovotus kamuolius – „Rytas“ priekyje 30:29.

Sėkmingai kėlinį pabaigę vilniečiai gali džiaugtis persvara (38:36). Stebina balansas – aikštėje pasirodė 8 žaidėjai ir iš jų taškų nepelnė tik L. Uleckas.

Pirmasis kėlinys: „Rytas“ 12:21 SIG

Ekipos apsikeičia spurtais. Vilniečiai rungtynes pradėjo atkarpa 4:0, tačiau varžovai smogia atgal ir išsiveržia į priekį (4:9). SIG gretose spėjo pasižymėti jau septyni žaidėjai. „Rytas“ nekontroliuoja prancūzų greitų atakų ir toliau atsilieka (11:19).

Vilniečiai kėlinio pabaigoje sustygavo gynybą, tačiau ginklų puolime labai trūksta. Sostinės ekipa pataikė vieną tritaškį iš 7 bandymų ir atsilieka 12:21.

Starto penketai:

„Rytas“: Augustas Marčiulionis, Mindaugas Girdžiūnas, Gytis Radževičius, Lukas Uleckas, Keithas Bensonas.

SIG: Jaromiras Bohačikas, Bonzie Colsonas, Brandonas Jeffersonas, Ike Udanoh, Ishmailas Wainrightas.