0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai išvengė itin skausmingo kirčio Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje. Sostinės klubas po labai atkaklios kovos namuose 82:67 (18:18, 21:13, 24:22. 19:14) pranoko „Šiaulius“ ir dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio prasibrovė į finalą.

Primename, jog pirmąjį mačą „Šiauliai“ buvo laimėję rezultatu 74:65.

Rungtynių eiga

Pirmosiomis minutėmis šiauliečiai įrodinėjo, kad į Vilnių atvažiavo kautis tik dėl vietos finale - 8:3. Vis dėlto netrukus šeimininkai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį - 11:8. „Šiauliai“ taškų nepelnė penkias minutes, bet A.Džikičiaus auklėtiniai svečių badu nepasinaudojo - 14:13. Kova taškas vyko dar kelias minutes, bet po dviejų S.Babrausko tritaškių iš eilės „Lietuvos rytas“ ėmė tolti - 28:21. Jau antrojo kėlinuko viduryje sostinės klubas pirmavo reikiamu skirtumu - 31:21. Vicečempionai ėmė dominuoti aikštėje ir atrodė, kad šiauliečių šansai patekti į finalą po truputį bliūško jau antrajame ketvirtyje. Tiesa, prieš ilgąją pertrauką A.Sireikos kariauna gerokai pataisė savo padėtį - 31:39.

Po pertraukos „Šiauliai“ atrodė energingai (38:42), bet išsibudinusi Vilniaus ekipa atstatė sau reikiamą pranašumą - 49:38. Vis dėlto ilgai džiaugtis šeimininkai neturėjo progos - kovingai rungtyniavę šiauliečiai vėl priartėjo (48:51). „Lietuvos rytas“ atitrūko, bet prieš lemiamą mačo dalį įvykiai aikštėje žadėjo ypač įtemptą kovą - 63:53. Likus 5 minutėms rungtynių baigtis dar buvo neaiški - 69:58. Kritinėmis akimirkomis „Lietuvos rytas“ ėmė naudotis savo patirtimi (74:61) ir sukurti stebuklo „Šiauliams“ neleido.

Statistika

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 23 (7 atk. kam.), S.Babrauskas ir A.Rašičius 14, L.Robertsas 9 (9 atk. kam.), A.Jomantas (9 atk. kam.) ir M.Katelynas (8 atk. kam.) po 8, R.Seibutis 4, T.Rice'as ir D.Redikas 1.

„Šiauliai“: R.Broadusas 20, C.Longas 13, V.Liutyčius 9, V.Šarakauskas ir M.Žukauskas 6, A.Šikšnius 5.

TAIP PAT SKAITYKITE:

A. Sireika: grandai prioritetą turi skirti ne tokiems turnyrams kaip Eurolyga, o LKL čempionatui