0

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato A grupėje trečiadienį Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-Iki“ komanda, kurioje debiutavo 2009 metų geriausia Lietuvos krepšininkė Gintarė Petronytė, namuose po atkaklios kovos 75:79 (12:16, 23:16, 20:20, 20:27) nusileido Rygos „TTT-Riga“ (Latvija) krepšininkėms.

Rygos ekipa dabar turi penkias pergales ir vieną pralaimėjimą, o Vilniaus komanda - tris pergales ir keturis pralaimėjimus.

Rungtynių pradžioje vilnietės išsiveržė į priekį 5:0. 9-ąją min. aikštės šeimininkės pirmavo 12:9, bet Rygos ekipa pelnė septynis taškus be atsako ir po 10 žaidimo minučių įgijo keturių taškų persvarą 16:12.

Antrąjį ketvirtį „Kibirkštis-Tichė-Iki“ pradėjo spurtu 14:2 ir įgijo aštuonių taškų pranašumą (26:18). Iki ilgosios pertraukos viešnios sumažino atsilikimą iki trijų taškų (52:55). Trečiajame kėlinyje vyko lygi kova, tad Vilniaus krepšininkėms prieš lemiamą ketvirtį pavyko išsaugoti nedidelį pranašumą (55:52).

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkės padidino savo persvarą iki septynių taškų (61:54), bet viešnios iš Latvijos pasivijo ir pralenkė varžoves. Likus žaisti 39 sek., „TTT-Riga“ ekipa pirmavo 77:71. Vilniaus krepšininkės sumažino skirtumą iki dviejų taškų 75:77, tačiau Rygos komanda baudų metimais įtvirtino savo pergalę.

„Kibirkštis-Tichė-Iki“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-49.

Vilniaus komandoje debiutavusi G. Petronytė per 31 min. pelnė 24 taškus (dvitaškiai 5/10, baudos 14/15) ir buvo rezultatyviausia rungtynių žaidėja. Vidurio puolėja dar atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 7 varžovių pražangas.

12 taškų Vilniaus ekipai pelnė Sigita Galdikaitė, 11 - Šarūnė Povilionytė.

Nugalėtojoms 22 taškus pelnė Ieva Krastinia.

Kauno rajono „Sirenos“ namuose nesunkiai 82:64 (15:9, 24:15, 25:19, 18:21) nugalėjo Rygos „TTT-Riga Juniores“ (Latvija) krepšininkes. Įpusėjus trečiajam kėliniui, aikštelės šeimininkės pirmavo 30 taškų skirtumu.

„Sirenos“ dabar turi penkias pergales iš septynių galimų, o „TTT-Riga Juniores“ pralaimėjo visas šešerias rungtynes.

8-ąją min. rezultatas buvo lygus 9:9. Bet po to „Sirenos“ laimėjo šešių minučių atkarpą net 16:3 ir atitrūko 25:12. 18-ąją min. komandas skyrė 21 taškas (36:15), o po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkės pirmavo 39:24.

Trečiajame kėlinyje „Sirenos“ padidino savo persvarą iki 30 taškų (59:29). Tačiau, baigiantis kėliniui, rygietės kiek priartėjo prie varžovių (43:62). Likus žaisti mažiau nei aštuonias minutes, Rygos komanda atsiliko 18 taškų (48:66). Po to aikštelės šeimininkės pelnė 11 taškų be atsako ir skirtumas išaugo iki 29 taškų (77:48). Paskutinėmis rungtynių minutėmis Latvijos klubo žaidėjos vėl sugebėjo sumažinti skirtumą.

„Sirenos“ kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 47-33.

Nugalėtojoms 20 taškų pelnė Kristina Alminaitė (12 atk. kam.), 19 - Eglė Tarasevičiūtė (14 atk. kam., 5 per. kam.), 14 - Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, 12 - Laura Rakutytė.

Rygos ekipoje pasižymėjo Linda Sarja. Ji surinko 27 taškus (tritaškiai - 4/5), tačiau suklydo net 9 kartus.