Ispanijoje vykstančiame vandens sporto šakų planetos čempionate ketvirtadienį išdalinti penki medalių komplektai ir pagerinti dar du pasaulio rekordai.

Legendinis rusų plaukikas 31-erių metų Aleksandras Popovas tapo pirmuoju atletu, tapusiu triskart pasaulio čempionu laimėjusiu 100 m plaukimą laisvu stiliumi.

Ketvirtadienį dukart olimpinis čempionas A.Popovas distanciją įveikė per 48,42 sek. ir 0,28 sek. aplenkė olimpinį čempioną ir šios rungties pasaulio rekordininką olandą Pieterį Van Den Hoogenbandą bei ,035 sek. - pirmąjį bronzos medalį asmeninėse varžybose iškovojusį jau triskart šių pirmenybių nugalėtoją australą Ianą Thorpe`ą (Janą Torpą).

Antrąjį aukso medalį čempionate, pagerindamas antrąjį pasaulio rekordą iškovojo japonas Kosuke Kitajima. 20-metis plaukikas 200 m krūtine įveikė per 2 min. 9,42 sek. ir 0,1 sek. pagerino praėjusį mėnesį ruso Dmitrijaus Komornikovo pasiektą rekordą.

Sidabras šioje rungtyje atiteko britui Ianui Edmondui, bronza - Brendanui Hansenui iš JAV.

Antrąjį pasaulio rekordą ketvirtadienį pagerino amerikietis Michaelas Phelpsas (Maiklas Felpsas) pusfinalyje greičiausiai įveikęs 200 m kompleksinio plaukimo distanciją. Jis sugaišo 1 min. 57,52 sek. ir 0,42 sek. pagerino nuo birželio 29 d. sau pačiam priklausantį pasaulio rekordą.

Beje, tai jau antrasis M.Phelpso pagerintas pasaulio rekordas šiame pasaulio čempionate - antradienį jis tapo pasaulio rekordininku plaukiant 200 m peteliške.

Pirmuosius aukso medalius savo šalims čempionate pelnė Ispanijai atstovaujanti Nina Živanevskaja bei Lenkijos plaukikė Otylia Jedrzejczak (Otilija Jedžejčak).

Europos čempionė N.Živanevskaja, dar 1994 metais laimėjusi pasaulio čempionato sidabrą Rusijai, laimėjo auksą 50 m nugara distancijoje, finale aplenkusi čekę Iloną Hlavackovą ir japonę Noriko Inadą.

Lenkė O.Jedrzejczak nugalėjo plaukdama 200 m peteliške ir tapo pirmąja Lenkijos plaukike laimėjusia pasaulio čempionatą. Prieš kelias dienas iškovojusi sidabrą dvigubai trumpesniame nuotolyje Lenkijos atstovė ketvirtadienį finale aplenkė sidabrą bei bronzą iškovojusias atitinkamai vengrę Evą Ristov ir japonę Yuko Nakanishi (Juko Nakaniši).

Penktasis dienos auksas įteiktas JAV moterų komandai, laimėjusiai estafetės 4 po 200 m laisvu stiliumi plaukimą. Amerikietės aplenkė prizininkėmis tapusias Australijos ir Kinijos ekipas, o čempionių titulą gynusios D.Britanijos plaukikės liko tik ketvirtos.