Seule (Pietų Korėja) vykstančiame „Seoul Open Challenger“ vyrų teniso turnyre ketvirtadienį savo pasirodymą baigė 32-ejų Ričardas Berankis (ATP-217). Geriausias Lietuvos tenisininkas aštuntfinalyje per 2 valandas 6 minutes 3:6, 7:6 (7:5), 1:6 nusileido australui Aleksandarui Vukičiui (ATP-142). Tai buvo antra australo pergalė prieš lietuvį iš tiek pat galimų.

Pirmajame sete R.Berankis startavo geriau (2:0, 3:1), bet vėliau pralaimėjo net 5 geimus iš eilės. Antrojo seto pradžioje lietuvis po dvigubos klaidos pralaimėjo savo padavimų seriją ir atsiliko 1:2.

R.Berankis greitai atsakė varžovui tuo pačiu (2:2), bet penktajame geime vėl pralaimėjo savo padavimų seriją (2:3) ir, eidamas link savo kėdės, išliejo susikaupusias emocijas keiksmų lavina.

„Čia mano paskutinis kartas Seule, b***. Niekada gyvenime čia kojos nekelsiu“, – įtūžį liejo R. Berankis.

Aštuntajame geime lietuvis nerealizavo dviejų „break pointų“, o devintajame geime jau A.Vukičius iššvaistė du „match pointus“. R.Berankiui išsigelbėti pavyko dešimtajame geime, kai jis laimėjo varžovo padavimų seriją. Seto baigtis galiausiai persikėlė į pratęsimą, kuris klostėsi permainingai.

R. Berankis panaikino 2 taškų deficitą (0:2, 2:2), o vėliau pats išbarstė 2 taškų persvarą (4:2, 4:4). Dar kartą lietuvis iniciatyvą perėmė po 11-ojo taško, kai laimėjo varžovo paduotą kamuoliuką (6:5). „Set pointą“ R.Berankis laimėjo, kai A.Vukičius nepajėgė grąžinti kamuoliuko į kitą aikštės pusę.

Deja, trečiajame sete lietuviui labai nesisekė. R.Berankis trečiajame geime turėjo tris „break pointus“, bet nė vieno iš jų nepavyko realizuoti. Dar vieną „break pointą“ lietuvis pralaimėjo penktajame geime. Tuo tarpu A.Vukičius per ketvirtąjį ir šeštąjį geimus laimėjo 2 iš 3 susikurtų „break pointų“ bei taip susikrovė pergalingą pranašumą.

R.Berankis pelnė 11 ATP vienetų reitingo taškų ir 2590 JAV dolerių.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Seule prizų fondą sudaro 160 tūkst. JAV dolerių.

Kitą savaitę R.Berankis yra užsiregistravęs į ATP „Challenger“ turnyrą Kvangdžu (Pietų Korėja).