REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tauragėje yra du viešbučiai: „Tauragė“ ir „Banga“. Pagal vertinimo kriterijus jie vienodi, turi po dvi žvaigždutes. Abiejų viešbučių savininkai šiuo metu įnikę į remonto darbus, tikisi sulaukti aukštesnės kvalifikacijos, liaudyje įvardijamos tiesiog žvaigždutėmis. O žvaigždutes dalijantis Valstybinis turizmo departamentas tikina, kad viešbučių Tauragėje apskritai nėra. Tauragėje viešbučių nėra?

Tauragėje yra du viešbučiai: „Tauragė“ ir „Banga“. Pagal vertinimo kriterijus jie vienodi, turi po dvi žvaigždutes. Abiejų viešbučių savininkai šiuo metu įnikę į remonto darbus, tikisi sulaukti aukštesnės kvalifikacijos, liaudyje įvardijamos tiesiog žvaigždutėmis. O žvaigždutes dalijantis Valstybinis turizmo departamentas tikina, kad viešbučių Tauragėje apskritai nėra. Tauragėje viešbučių nėra?

REKLAMA

Turizmo departamente, matyt, kaip ir daugelyje įstaigų – atostogų metas. Prireikė net savaitės, kad sulaukčiau atsakymo apie Tauragės miesto viešbučius ir jų kategorijas. Atsakymas nustebino: „Tauragėje nėra nė vieno viešbučio su galiojančiu klasifikavimo pažymėjimu“, – pranešė Valstybinio turizmo departamento atstovė spaudai Gerda Butkuvienė. Į klausimą, kas lemia viešbučio įvertinimą, pašnekovė atsakė, kad „viešbučių klasifikavimą vykdo Apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo komisija, veikianti prie Valstybinio turizmo departamento, susidedanti iš 13 narių – Departamento, savivaldybių, asociacijų ir kitų institucijų atstovų.

Vadovaujantis Turizmo įstatymo nuostatomis viešbučių klasifikavimas yra privalomas. Viešbučių klasifikavimo procedūra prasideda gavus viešbučio paraišką ir trunka ne ilgiau nei 30 dienų. Šiuo metu viešbučių klasifikavimas atliekamas pagal Viešbučių ir motelių klasifikavimo reikalavimus, galiojančius nuo šių metų gegužės 1 dienos. Patikrinus viešbučio atitikimą nustatytiems kriterijams, teikiamų paslaugų kokybė įvertinama žvaigždutėmis ir išduodamas viešbučio klasę patvirtinantis pažymėjimas, galiojantis ne daugiau nei 3 metus“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tauragė“ ir „Banga“ keičiasi

Abiejų viešbučių savininkai – Vytautas Kiminius („Banga“) ir Romualdas Ozgirdas („Tauragė“) kalbėjo beveik tą patį: viešbučiai šiuo metu remontuojami, keičiamas jų įvaizdis, bus atnaujintas pastatų fasadas, gerinamos sąlygos klientams ir t.t. Iki šiol po dvi žvaigždutes pelnę Tauragės viešbučiai planuoja jau šiais metais pelnyti aukštesnį – 3 žvaigždučių – įvertinimą. Ir ne tik todėl, kad atsinaujins, bet dar ir dėl to, kad pasikeitė viešbučiams keliami reikalavimai. – Turi įsigalioti naujovės – viešbučiams bus keliami nebe tokie aukšti reikalavimai kaip iki šiol. Be to, atsiranda naujovė: bus galima pelnyti ne tik 1, 2, 3, 4, 5 žvaigždutes, bet ir papildomą įvertinimą, tarkime, 2 arba 3 su pliusu, – paaiškino V.Kiminius.

REKLAMA

„Bangos“, pašnekovo žodžiais, vidus jau suremontuotas, liko išorės darbai. Viešbutyje atsirado daugiau kambarių, daugiau vietos maitinimuisi. „Tauragė“ irgi remontuojama, jau šį mėnesį viešbučio 5-ajame aukšte duris atvers kavinė. R.Ozgirdas, lyg nujausdamas kolegos žodžius, sakė tą patį: liko tik išorinė pastato apdaila, ir bus kreipiamasi dėl įvertinimo viešbučio klasei gauti.

Apgyvendinimo paslaugų trūksta

Tauragės turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Inga Beišienė patikino, kad apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių mūsų mieste trūksta.

REKLAMA
REKLAMA

– Yra tik du viešbučiai ir keletas apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių: „Bastilija“, „Alantas“, „Mergelių užeiga“. Iš klientų atsiliepimų susidaro įspūdis, kad to, ką turime, – per maža. Į mus dėl galimybės apsigyventi Tauragėje kreipiasi patys įvairiausi žmonės, vieni norėtų mažiausiai 4 žvaigždučių viešbučio, kitų pageidavimai – minimalūs. Šiuo metu tokie klientai – dažniausi. Dabar dažniausiai sulaukiame paklausimų, kur galima apsistoti už mažiausią kainą. Tačiau aukštesnės klasės viešbučio Tauragei būtinai reikia, nes, neradę tokios paslaugos Tauragėje, turistai keliauja į kitus miestus, – pasakojo I.Beišienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovės, „Banga“ – pakankamai aukštos klasės viešbutis. Tačiau didžiausias šio viešbučio trūkumas – jis pernelyg mažas ir dėl to labai „apkrautas“: laisvų vietų jame rasti itin sunku. Dažniausiai „Bangos“ klientai apsigyvenimu priversti pasirūpinti iš anksto. Turizmo vadybininkės žiniomis, „Tauragės“ viešbutyje didžiausias trūkumas – maitinimas. Ji tikisi, kad įgyvendinus viešbučio savininko R.Ozgirdo užmačias turistams mūsų mieste atsiras daugiau galimybių, daugiau pasirinkimo.

Galiojimas baigėsi, bet bus pratęstas

Viešbučiams ir moteliams keliamus reikalavimus Turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė patvirtino gegužės 1-ąją. Juose nurodyta, kad iki šios datos išduoti pažymėjimai galioja iki 2015 m. gruodžio 1 d. arba nurodyto termino. Naujai perklasifikacijai jiems suteikiama 90 dienų nuo paraiškos pateikimo dienos. Jau įsigalioję reikalavimai skelbia, kad dabar prie kiekvieno įvertinimo viešbutis gali gauti „+“ („Plius“) ženklą, tai reiškia aukštesnės kokybės viešbutį, kurio įvertinimas gerokai viršija jo kategorijai nustatytą reikiamą įvertinimą.

REKLAMA

Viešbučiai vertinami pagal 270 kriterijų. Kuo daugiau kriterijų viešbutis atitinka, tuo daugiau pelno balų, o kuo daugiau balų, tuo daugiau žvaigždučių. 1 žvaigždutės viešbučiams pakanka 90 balų, 2 – 170, 3 – 250, 4 – 380, 5 – 570. „Pliusui“ gauti reikia surinkti tiek balų, kiek ir laipteliu aukščiau esančios klasės viešbučiui, t.y. 1+ viešbutis turi surinkti 170 balų – tiek pat, kiek ir 2 žvaigždučių viešbutis, 2+ – 250, 3+ – 380, 4+ – 570, 5+ –650 balų. Klasifikavimo reikalavimus rengusieji skuba priminti, kad „komisija, taikydama klasifikavimo reikalavimus, gali savo sprendimu daryti neesmines išimtis, kurios iš esmės vertinant bendrą viešbučio, motelio veiklą negali sukelti turistų (paslaugų vartotojų) nepasitenkinimo dėl teikiamų paslaugų lygio ir jeigu tai yra kompensuojama papildomomis paslaugomis ar priemonėmis“. 1 žvaigždutės viešbutis privalo atitikti bent 44 (iš 270) keliamus kriterijus, 2-jų – 53, 3-jų – 83, 4-ių – 104, o 5-ių – 120 kriterijų. Klasifikavimo reikalavimų anketą pirmiausiai užpildo pats viešbutis, vėliau ekspertas įvertina, ar viešbučio pateikti dokumentai atitinka realybę, o komisija nusprendžia, kokį įvertinimą viešbučiui suteikti.

REKLAMA

„Bangos“ savininkas V.Kiminius neslepia – jo viešbučio klasifikacijos pažymėjimas nebegalioja. – Todėl ir dariau rekonstrukciją. Todėl Turizmo departamentas mūsų viešbučio ir „neranda“ sąrašuose. Tačiau artimiausiu metu viskas vėl bus gerai, o gal net ir dar geriau, – pažadėjo V.Kiminius.

 Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų