REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo dešrelių, iki nemokamų kelionių taksi – vyriausybės dalina nemokamus produktus, norėdamos paskatinti žmones pasiskiepyti.

Nuo dešrelių, iki nemokamų kelionių taksi – vyriausybės dalina nemokamus produktus, norėdamos paskatinti žmones pasiskiepyti.

REKLAMA

Po aktyvaus vyresnio amžiaus piliečių vakcinavimosi, dabar dauguma šalių imasi papirkinėti savo žmones, kad šie pasiskiepytų nuo koronaviruso, praneša politico.eu.

Užsispyrusi vakcinų skeptikų mažuma – o ypač Europoje – panašu, nėra įtikinta vakcinų suteikiamos apsaugos. Tačiau vyriausybės tikisi, kad žmonėms, kuriems „ilgojo COVID“ ar net mirties rizika nėra pakankamos priežastys pasiskiepyti, persigalvoti padės lengvas stumtelėjimas.

Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Prancūzija, taiko griežtesnius metodus: reikalauja pasiskiepyti svarbiausiems darbuotojams arba apriboja nepasiskiepijusių žmonių galimybę patekti į įvairias laisvalaikio erdves. O štai Pakistane yra naudojamas tikrai neįprastas būdas – ten skiepytis atsisakę žmonės netenka prieigos prie mobiliojo ryšio.

Tačiau įvairios dovanos, kuriomis yra bandoma suvilioti žmones pasiskiepyti, yra daug dažniau taikomas ir daug kūrybingesnis metodas.

REKLAMA
REKLAMA

Pinigai ir prizai

JAV, kai savo kailio išgelbėjimas nėra pakankama paskata, ja gali tapti vyriausybės pažadas papildyti jūsų piniginę. To tikisi JAV prezidentas Joe Bidenas, kuris paprašė valstijų pasiūlyti 100 dolerių vienkartinę išmoką pasiskiepyti nusprendusiems asmenims (deja, prieš tai pasiskiepiję asmenys šios išmokos negaus). Marilando valstija taip pat nusprendė pasirinkti pinigų kelią – visi pasiskiepiję asmenys yra automatiškai įtraukiami į „VaxCash“ loteriją, kurios didysis prizas yra 400 000 JAV dolerių.

REKLAMA

Honkongas taip pat surengė „burtų traukimą“, kurio pagrindinis prizas – nemokamas butas. Ir tai tik viena iš daugelio iniciatyvų, kurių ėmėsi privačios bendrovės po to, kai Honkongo valdžia paprašė įmonių padėti skatinti žmones skiepytis. „Cathay Pacific“ įsteigtas prizas yra privatus vakarėlis viename naujutėliausių jų „A321neo“ lėktuvų, o „HK“ konferencijų centras siūlo vienerius metus nemokamai vakarieniauti viename jų savitarnos restoranų, ir ten laimėtojo lauks tikrai daug maisto.

Kanada taip pat įsteigė savo loteriją, kur kai kurių įspūdingų prizų vertė siekia net 1 mln. dolerių. Latvija ir Lenkija taip pat tikisi, kad jų piliečius persigalvoti privers galimybė laimėti piniginius prizus.

REKLAMA
REKLAMA

Serbija buvo grynųjų pinigų dalinimo abejojantiems gyventojams pradininkė. Šalyje dar gegužės pradžioje visi vyresni kaip 16 metų asmenys už pasiskiepijimą gavo 25 eurus.

Švedija taip pat naudoja panašią grynųjų pinigų paskatą. Tačiau kadangi čia žmonės skiepijasi kiek aktyviau nei kitose šalyse, siūloma suma (100 Švedijos kronų, arba kiek mažiau nei 10 eurų) vargu ar pakeitė kieno nors gyvenimą. Tačiau to gali užtekti, kad persigalvotų bent keli žmonės, sakė šio plano autorius Erikas Wengströmas iš Lundo universiteto.

„Žmonės, galimai, ir nori pasiskiepyti, bet galbūt jie turi savo rūpesčių, arba jie vis atidėlioja šį sprendimą. Taigi maža paskata jiems gali padėti“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemokami daiktai

Jungtinėje Karalystėje vyriausybė tokiais „kyšiais“ taikosi į jaunuolius. Jie dovanoja nemokamas keliones su „Uber“ ir „Bolt“, bilietus į kino teatrus, ir greito maisto pristatymą į namus per „Deliveroo“ programėlę (šią iniciatyvą „Daily Mirror“ pavadino „Kebabas už pasiskiepijimą“).

Bet ar paskata gali tapti grasinimai? Vyriausybė taip pat pranešė, kad vos po kelių savaičių nepasiskiepiję asmenys nebebus įleidžiami į naktinius klubus.

Graikija pirmąją dozę gavusiems 18–25 m. asmenims dalina 150 eurų vertės kuponus, už kuriuos jie galės keliauti, apsistoti viešbučiuose ar kempinguose, eiti į koncertus ar kino teatrus, mokėti už bilietus į kitus kultūrinius renginius.

REKLAMA

Kelias į širdį per skrandį

Vokietijoje politikai bando pasiekti žmonių ausis per jų skrandį. Pietų Tiuringijoje esančiame Sonnenbergo mieste pasiūlius nemokamų dešrelių pasiskiepijusiems, prie vakcinacijos centrų nusidriekė eilės. O vienas Berlyno skiepijimo centrų samdo didžėjų, kuris vilioja jaunimą ateiti skiepytis vakarais.

„Berlynas gali skiepytis, Berlynas gali linksmintis – o dabar tai darome vienu metu“, – kaip pranešė „Berlin.de“ sakė Dilek Kalayci, Berlyno žemės sveikatos apsaugos ministrė.

Maisto kelią pasirinko ir Rumunijos Oboro turguje Bukarešte įsikūrusi kavinė, kuri pasiskiepijusiems asmenims dalina nemokamus mini kebabus (skanų vietinį patiekalą, vadinamą, mici, kuris yra patiekiamas su duona ir garstyčiomis). Vis dar abejojantiems persigalvoti gali padėti ir knygynas Oradoje, šiaurės vakarų Rumunijoje, kuris pasiskiepijusiems rumunams dovanoja nemokamą kavos puodelį ir knygų.

REKLAMA

„Welt“ Artimųjų Rytų korespondentė Christine Kensche „Twitter“ dalinosi, kad skirtingi Izraelio rajonai siūlo skanias ir skirtingoms kultūroms pritaikytas paskatas: arabų kvartaluose yra dalinamas humusas, žydų rajonuose – čolentas, Tel Avive pasiskiepijusieji gauna picą, o vaikai – ledų.

Jokių papirkinėjimų

Kaip gyventojai yra skatinami skiepytis Ispanijoje? Niekaip. Ministrai apie tai kalbėjo, tačiau galiausiai nusprendė, kad vakcinacija šalyje vyksta sklandžiai, ir kadangi tik mažuma gyventojų yra antivakseriai, jiems nėra reikalo siūlyti kokių nors dovanų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų