Kauno "Žalgirio" krepšininkai vėl susigrąžino Lietuvos čempionų titulą, antradienį Kauno Sporto halėje sužaistose šeštosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) superfinalo dėl aukso žiedų rungtynėse nugalėję Vilniaus "Lietuvos rytą" 80:69 (24:19, 25:26, 23:15, 8:9) ir laimėję seriją iki keturių pergalių 4-2.

Iškart po finalinio švilpuko kauniečiai ėmė mėtyti į viršų savo vyriausiąjį trenerį Antaną Sireiką ir užsivilko specialiai šia proga pasiūtus čempioniškus marškinėlius. Dar vienu čempionų ritualu tapo čempioniškų cigarų užsirūkymas tiesiog Sporto halėje.

LKL finalo serijoje "Žalgiris" laimėjo pirmąsias rungtynes svečiuose 82:80, antrąsias namuose - 85:81, trečiąsias išvykoje pralaimėjo 63:75, ketvirtosiose savo aikštėje nugalėjo varžovus 81:74, o penktosiose Vilniuje pralaimėjo po pratęsimo 99:103.

Paskutiniosiomis tapusios LKL finalo rungtynės sukėlė milžinišką ažiotažą, o juodojoje rinkoje netgi pasirodė padirbti bilietai.

Vilniečių "akcijos" prieš mačą buvo vertinamos itin žemai, o tam didžiausios įtakos turėjo tai, kad "Lietuvos rytas" šiame mače negalėjo tikėtis savo lyderio Arvydo Macijausko pagalbos - jis gavo kelio traumą penktosiose finalo rungtynėse šeštadienį. Jau rungtynių metu susižeidė aktyvusis Aronas Lukas (Aaron Lucas) bei Artūras Javtokas.

Pagrindiniu kauniečių pergalės "kalviu" šiame mače tapo visą sezoną ne itin džiuginęs Saulius Štombergas, pelnęs 24 taškus ir pateisinęs savo, kaip finalų žaidėjo vardą.

16 taškų "Žalgiriui" pelnė Tanoka Berdas (Tanoka Beard), 11 - Edas Kota (Ed Cota), po 10 - Kornelis Davidas ir Mindaugas Timinskas

Vilniečių ekipoje rezultatyviausias buvo 18 taškų pelnęs Stovas Vudberis (Steve Woodberry), 16 - Ramūnas Šiškauskas, 9 - A. Lukas.

Kauniečiai pirmavo beveik visas rungtynes, tik dukart leidę svečiams išsiveržti į priekį vienu tašku (9:8 ir 50:49).

"Žalgiris" pelnė pirmuosius keturis taškus, paskui pirmavo 8:4, 15:9, bet per pirmąsias dešimt minučių nesugebėjo daugiau atitrūkti - 24:19.

Antrasis kėlinys tapo snaiperių dvikova - abi komandos pataikė devynis tritaškius. Būtent taiklūs tolimi vilniečių metimai neleido "Žalgiriui" nutolti, nes ir pozicinėje kovoje, ir greitose atakose kauniečiai atrodė pranašiau.

"Žalgiris" buvo atitrūkęs 27:21, 30:23, bet po R. Šiškausko tritaškio 16 min. beliko 40:37, o du kėliniai baigėsi keturių taškų skirtumu - 49:45.

Trečiojo kėlinio pradžia dar labiau nustebino - po nokdauno rungtynių pradžioje atsigavęs A. Lukas išvedė svečius į priekį - 50:49. Tačiau tai buvo paskutinis "Lietuvos ryto" pasispardymas.

Po M. Timinsko, T. Berdo ir S. Štombergo metimų "Žalgiris" nutolo 61:50, nes vilniečiai pavargo, o jų tolimi metimai ėmė skrieti pro šalį.

Nors skirtumas netrukus tapo vienženklis, tačiau po trijų kėlinių kauniečiai buvo solidžiai nutolę - 72:60.

Per paskutiniąsias dešimt minučių svečiams jau nebuvo duotas šansas ką nors pakeisti, nors "Žalgirio" persvara ir buvo sumažėjusi iki septynių taškų - 76:69. Paskutinis kėlinys buvo itin nerezultatyvus - abi komandos tepelnė 17 taškų.Po rungtynių "Žalgirio" vyriausiasis treneris Antanas Sireika neslėpė džiaugsmo ir sakė, kad labai malonu vadintis čempionais.

"Ačiū visiems, kurie palaikė mane, "Žalgirį", sirgo už mus. Labai džiugu, kad tapome čempionais, - sakė jis. - Tai didžiausias mano pasiekimas treniruojant klubą."

Jis pripažino, kad žaidėjai jaudinosi, todėl žaidimas nebuvo toks, koks planuota. Be to, turėjo įtakos ir žinia apie Arvydo Macijausko traumą.

"Tai sužinojus, sunku buvo nepagalvoti, kad bus lengviau," - pripažino A.Sireika.

"Žalgirio" vadovybės teigimu, jau artimiausiu metu gali būti pratęstos sutartys su pagrindiniais komandos žaidėjais.

"Lietuvos ryto" antrasis treneris Kęstutis Kemzūra pripažino, kad vilniečių planus gerokai pakoregavo A.Macijausko trauma, o rungtynių metu traumas patyrė A. Lukas ir A. Javtokas, todėl kovai iki galo pritrūko jėgų.

"Vien tolimais metimais mačo nelaimėsi. Sveikinu žalgiriečius, jie žaidė geriau," - sakė K.Kemzūra, pažymėjęs puikų S.Štombergo žaidimą.