Kauno „Žalgiris" sėkmingai startavo Eurolygos turnyre. Kauniečiai svečiuose 62:66 (17:15, 18:19, 18:12, 9:20) nugalėjo Zielona Gora „Stelmet" klubą.

C grupėje žaidžiančio „Žalgirio" Lenkijoje laukė išbandymas. „Stelmet" klubas su lietuviais susitiko pirmąjį kartą. Primename, kad vakar kitose C grupės rungtynėse „Barcelona" netikėtai nusileido „Pinar Karsiyaka", o šiandien kiek anksčiau vykusiose rungtynėse Atėnų „Panathinaikos" nusileido „Lokomotiv-Kuban" ekipai.

Startiniai penketukai

Zielona Gora „Stelmet“: A.Hrycaniuk , L. Koszarek, V. Moldoveanu, M. Ponitka, J. Reynolds.

Kauno „Žalgiris“: P. Jankūnas, M. Kalnietis, R. Seibutis, E. Ulanovas, I. Vougioukas.

Mačo eiga:

Kauno „Žalgiris" sėkmingai apsigynė ir laimėjo rungtynes keturių taškų persvara.

Likus 16 sekundžių kauniečiai pirmaudami 64:62 dukart nepataikė į krepšį, tačiau abu kartus žalgiriečiai atsikovojo kamuolį ir Lenkijos klubas buvo priverstas prasižengti, o Renaldas Seibutis šaltakraujiškai pataikė abi baudas ir Kauno „Žalgiris" priekyje 62:66.

Per dvi minutes nei vienai komandai nepavyko pasižymėti ir likus pusantros minutes rezultatas lygus 62:62.

Likus 3 minutėms su puse rezultatas po Olivier Hanlan tritaškio vėl lygus 62:62.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo rezultatyviai, sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes žalgiriečiai atsilieka 60:56.

Trečio kėlinio pabaigoje Kauno „Žalgiriui" pavyko sumažinti Zielona Gora persvarą iki 7 taškų, 53:46.

Likus 2 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos „Stelemet" krepšininkai pradėjo spurtuoti ir pirmauja rezultatu 52:41.

Sužaidus daugiau nei pusė kėlinio 44:39 pirmauja šeimininkai iš Lenkijos. Trečiajame kėlinyje žalgiriečams neišeina sustabdyti Vlado Moldoveanu, kuris pelnė iš viso 11 taškų.

Sužaidus dvi minutes antrajame kėlinyje „Stelmet" krepšininkai padidino savo persvarą iki 6 taškų ir pirmauja 40:34.

Po 2 kėlinių "Žalgirio" gretose rezultatyviausi yra Paulius Jankūnas su Olivieriu Hanlanu, pelnė atitinkamai po 10 ir 8 taškus. „Stelmet" gretose po 7 taškus pelnė Lukasz Koszarekas su Mateusz Ponitka.

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Zielona Gora „Stelmet" klubas ir po dviejų kėlinių lenkai priekyje 35:34.

Sužaidus daugiau nei 8 minutes šeimininkai išlygino rezultatą 30:30.

Likus 3 minutėm minimaliai pirmauja Kauno „Žalgiris“ 27:28. Lukas Lekavičius aikštelėje pabuvojęs vos 14 sekundžių spėjo padaryti klaidą, po kurios „Stelmet“ pelnė lengvus taškus.

Žaidimo tempas sulėtėjo ir po pusės kėlinio rezultatas išlieka 22:26 „Žalgirio“ naudai.

Sužaidus dvi su puse minutės antrajame kėlinyje kauniečiai išsiveržė į priekį, o „Stelmet“ treneris paprašė minutės pertraukėles. Rezultatas 22:26.

Antrasis kėlinys prasidėjo rezultatyvesniu žaidimu. Sužaidus kiek daugiau negu minutę rezultatas lygus 20:20.

Pirmąjį kėlinį laimėjo šeimininkai iš Lenkijos 17:15.

Žaidimas kiek suaktyvėjo ir likus kiek daugiau nei dviems minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos rezultas 13:11 „Stelmet“ klubo naudai. „Žalgirį“ į priekį veda Paulius Jankūnas pelnęs 6 taškus.

Sužaidus penkias minutes pirmajame kėlinyje rungtynės išlieka nerezultatyvios, priekyje Lenkijos klubas 7:4.

Rungtynių pradžioje dominuoja gynyba. Sužaidus pusantros minutės rezultatas 3:2 šeimininkų naudai.

„Stelmet": Vlad Moldoveanu 16(4 perimti kamuoliai), Lukasz Koszarek 14, Matieusz Ponitka 9(6 atk. kamuoliai).

„Žalgiris": Paulius Jankūnas 17(11 atk. kamuolių), Brock Motum 16, Olivier Hanlan 14.

A grupėje sensaciją pateikė Maskvos srities „Khimki“. Rusai namuose 84:70 (21:14, 22:18, 18:17, 23:21) nugalėjo praėjusio sezono Eurolygos čempionus, Madrido „Real“ krepšininkus. „Khimki“ pirmavo nuo pirmosios rungtynių minutes ir neleido „Real“ klubui nė pagalvoti apie pergalę. „Khimki“ gretose rezultatyviausias buvo Marko Todorovičius pelnęs 15 taškų, 13 pridėjo Aleksėjus Švedas. Madridiečius į priekį vedė 20 taškų pelnęs Sergio Llullas.