Eurolygos turnyre Kauno „Žalgiris“ (5/4) po 14 nesėkmingų bandymų iš eilės pagaliau palaužė „Barcelonos“ (6/3) krepšininkus - 92:88 (27:16, 18:22, 25:25, 22:25).

„Barcelona“ 88:92 Kauno „Žalgiris“

Startiniai penketukai:

„Barcelona“: P.Ribas, T.Satoransky, S.Samuels, S.Perperglou, A.Tomič.

Kauno „Žalgiris“: M.Pocius, M.Kalnietis, P.Jankūnas, I.Vougioukas, E.Ulanovas.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Žalgiriečiai pajautę pergalę atsipalaidavo, o „Barcelona“ stengėsi pasivyti kauniečius. Visgi katalonai nesugebėjo panaikinti deficito ir buvo priversti pripažinti kauniečių pranašumą rezultatu 88:92.

Likus žaisti tris minutes šeimininkams niekaip nepavyksta priartėti prie kauniečių, 74:82

Kauniečiai sėkmingai pradėjo paskutinį ketvirtį ir per tris minutes padidino savo persvarą iki 10 taškų, 77:67.

Trečias kėlinys:

Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ pelnė šešis taškus be atsako taip susikraudami septynių taškų persvarą prieš lemiamą kėlinį, 70:63.

Likus žaisti pustrečios minutes trečiajame kėlinyje kauniečiai pirmauja vos vienu tašku, 62:61.

Praėjus pusei kėlinio „Žalgiriui“ liko vos 3 taškų persvara, 56:53.

Sužaidus nepilnas tris minutes trečiajame kėlinyje „Barcelona“ krepšininkai atsilikimą sumažino iki 4 taškų, 48:52.

Antras kėlinys:

„Barcelona“ pradėjo aktyviau gintis ir toliau sėkmingai mažina atsilikimą. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 45:38.

Sužaidus daugiau negu pusė kėlinio šeimininkai sumažino atsilikimą iki 8 taškų, o Carlosas Arroyo kauniečiams „įsūdė" jau 14 taškų. „Barcelona“ atsilieka 34:42.

Praėjus dviems minutėms antrajame kėlinyje Kauno „Žalgiris“ ir toliau neturi vargo su „Barcelona“ gynyba, bei susikrovė 13 taškų persvarą, 33:20.

Pirmas kėlinys:

Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmauja 27:16, o „Barca“ per visą kėlinį nepataikė nė vieno tritaškio

„Žalgiris“ ir toliau sėkmingai žaidžia, o likus žaisti dvi minutes pirmajame kėlinyje komandas jau skiria 11 taškų, 23:12.

Likus žaisti pusę kėlinio Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas nubaudė šeimininkus taikliais tritaškiais, suteikdami kauniečiams 8 taškų persvarą, 16:8.

Sužaidus trys minutes abi komandos atakavo pakankamai gerai, bei neklydo. Žalgiriečiai priekyje 8:6.

Situacija prieš rungtynes:

C grupėje „Barcelona“ ir Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ turi po šešias pergales, Atėnų „Panathinaikos“ ir „Žalgiris“ – po keturias. Visi šie klubai jau pateko į kitą etapą.

Pirmojoje „Žalgirio“ ir „Barcelona“ dvikovoje Kaune 85:78 triumfavo svečiai. Tada šeimininkus labiausiai skriaudė varžovų vidurio puolėjas Ante Tomičius, kuris pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius. Jis yra rezultatyviausias „Barcos“ žaidėjas Eurolygoje – pelno 11,8 taško. Be to, atkovoja po 6,4 kamuolio.

„Barcelona“ Europos varžybose „Žalgirį“ dabar yra nugalėjusi 14 kartų iš eilės, o iš 20-ies tarpusavio akistatų laimėjo net 19.