LKL čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo antrąsias iš eilės SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynes. Šiandien Latvijoje sostinėje mūsiškiai 70:88 (21:24, 15:23, 21:28, 13:13) neatsilaikė prieš Ramūno Butauto treniruojamą ASK „Riga“ komandą.

Latviai rungtynes pradėjo spurtu 5:0, o „Žalgiris“ visą laiką vijosi varžovus. Kėlinuko pabaigoje į aikštelę išbėgęs U.Helmanis pataikė tritaškį (20:14), bet R.Varda pelnė dvitaškį su pražanga, o J.Mačiulis įdėjo iš viršaus ir skirtumas tarp komandų tapo minimalus - 19:20. Po pirmojo ketvirčio kauniečiai atsilikinėjo 21:24.

Antrąjį kėlinuką pradėjo M.Browno tritaškis - 24:24. Į žaidimą sėkmingai įsiliejo E.Žukauskas, kuris pelnė 4 taškus ir išvedė Lietuvos ekipą į priekį 28:26. Tačiau žalgiriečiams nepavyko perimti iniciatyvos. Latviai spurtavo 10:0 ir susikrovė 8 taškų persvarą (36:28). Pasinaudodami žalgiriečių klaidomis latviai padidino persvarą iki 11 taškų (43:32), o po dviejų kėlinukų pirmavo 47:36.

Kaip manoma, už susitumdymą iš aikštelės buvo išvyti „Žalgirio“ aukštaūgis Lorenas Woodsas ir „ASK Riga“ puolėjas Raitis Grafs.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ reikalai nesitaisė. Kauniečiams ne tik nepavyko sumažinti atsilikimo, bet R.Varda gavo penktąją, techninę, pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę, o latviai padidino persvarą iki nepadorios - 70:48. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes J.Mačiulis įkrovė iš viršaus, pridėjo tritaškį, o M.Brownas sumetė baudos metimus ir kauniečių atsilikimas sumažėjo iki 16 taškų (57:73). Po trijų kėlinukų „ASK Riga“ pirmavo 75:57.

Situacija nesikeitė ir ketvirtajame kėlinuke. Latviai susigrąžino 20 taškų skirtumą (79:59). Skirtumas tarp komandų po A.Mažučio tritaškio buvo padidėjęs ir iki 25 taškų (84:59), bet kauniečiams pavyko pataikyti keletą metimų ir sušvelninti atsilikimą iki 18 taškų - 70:88.

„ASK Riga“: B.Šundovas 25 (7 atk.kam.), S.Valters 15 (4 rez.perd.), R.Marshas 13 (8 atk.kam.), C.Breweris 9 (6 rez.perd.), E.Kalve 8, A.Mažutis 5.

„Žalgiris“: R.Varda 15, J.Mačiulis 13 (7 atk.kam., 6 kld.), M.Brownas 12 (tritaškiai 3/9, 7 rez.perd.), Ž.Janavičius 10, D.Šalenga 7, E.Žukauskas 6 (6 atk.kam.), T.Klimavičius 4, L.Woodsas 2, P.Jankūnas 1 (12 min.).

Priminsime, kad vakar kauniečiai netikėtai pralaimėjo ir Ainaro Bagatskio treniruojamai „Valmiera“ ekipai rezultatu 82:90.