Savaitgalį Kauno mariose įvyko aštuntasis Švyturio RS-280 buriavimo čempionato įskaitinis etapas. Varžybose dalyvavusios 11 profesionalių buriuotojų komandų varžėsi 5 plaukimuose. Jų metu nepralenkiama buvo kapitono Sauliaus Pajarsko į priekį vedama jachta RAGANOSIS – TELE-2. Laimėjusi 3 plaukimus iš 5, ši jachta tapo aštuntojo Švyturio RS-280 buriavimo čempionato etapo nugalėtoja ir bendroje čempionato įskaitoje surinktais baudos taškais minimaliu skirtumu atsilieka nuo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujamos jachtos ARABELA – TELE-2.

Aštuntajame Švyturio RS-280 buriavimo čempionato etape nugalėjusios jachtos RAGANOSIS – TELE-2 komanda surinko 9 baudos taškus. Antra šiame etape liko kapitono Audriaus Jasinsko į priekį vedama jachta TORNADO, surinkusi 20 baudos taškų. Trečią vietą etape iškovojo kapitono Pauliaus Jeršovo vadovaujama jachta KNYGŲ KLUBAS, surinkusi 24 baudos taškus.

Šeštadienį įvykusių pirmųjų trijų aštuntojo buriavimo čempionato etapo plaukimų metu pūtė gan stiprus vėjas. Gerą pasirengimą rungtynėms parodė ne tik jachtos RAGANOSIS – TELE-2 komanda, bet ir kapitono Šarūno Abraičio vadovaujamos HORN bei kapitono Pauliaus Jeršovo į priekį vedamos jachtos KNYGŲ KLUBAS įgulos. Pastaroji jachta pirmajame plaukime iškovojo pirmą vietą. Antra atplaukė jachta HORN, trečia – Aido Margio vadovaujama jachta ALFETA. Antrą plaukimą laimėjo RAGANOSIS – TELE-2, antra atplaukė jachta KNYGŲ KLUBAS, trečia – ARABELA – TELE-2. Trečiojo plaukimo metu pirmas vėl finišavo RAGANOSIS – TELE-2, antra - TORNADO, trečioji atplaukė jachta HORN. Labiausiai trečiojo plaukimo metu nepasisekė kapitono Gintauto Kalaušio vadovaujamai jachtai KARAMBA. Paskutinio plaukimo metu jai plyšo burė ir jachta nefinišavo.

Sekmadienį vykstant dviem paskutiniams aštuntojo čempionato etapo plaukimams pūtė daug silpnesnis vėjas, kuris paskutiniojo plaukimo metu beveik išvis nuščiuvo. Paskutiniuose plaukimuose įtempta kova vyko tarp čempionato lyderių jachtų RAGANOSIS – TELE-2, ARABELA – TELE-2 bei kapitono Tauro Rymonio vadovaujamos jachtos LEVANTE. Pirmąjį plaukimą laimėjo ARABELA – TELE-2, antras atplaukė RAGANOSIS – TELE-2, trečia – TORNADO. Antrojo plaukimo metu pirmas finišavo RAGANOSIS – TELE-2, antroje vietoje palikęs jachtą LEVANTE. Trečia atplaukė ARABELA – TELE-2.

Bendroje Švyturio RS-280 buriavimo čempionato įskaitoje po aštuonių etapų pirmoje vietoje lieka jachta ARABELA – TELE-2, surinkusi 48 baudos taškus. Antroje vietoje minimaliu skirtumu nuo lyderės atsiliekantis RAGANOSIS – TELE-2, turintis 49 baudos taškus. Trečioje vietoje – LEVANTE su 111 baudos taškų.

Šiemet Švyturio RS-280 buriavimo čempionate dalyvaujančių 11 profesionalių buriuotojų komandų laukia paskutinysis - devintasis etapas, kuris įvyks Kauno mariose rugsėjo 28 dieną. Čempionato uždarymas – spalio 4 d.