Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
"konstatuojama, kad kariniai biužetai 2006 m. išaugo dar 3,5 proc. ir pasiekė 1,204 trilijono JAV dolerių. Toks dydis buvo užfiksuotas 1988 metais."

Jei skaiciuotumem su infliacija, nebutu tokie ispudingi skaiciai
O dar svarbiau yra tai, kad ginklų griaunamoji jėga didėja.
3 kalašnikovai yra mažiau nei 10 lankų :)
Klaidingai skaičiuoji. Kasmet galbūt ir mažiau ginklų pagaminama, bet dalis jų kaupiasi iš metų į metus. Tad bendras ginklų kiekis greičiausiai didėja.
Vat butent, kad nei rusai nei kinai nepateikia tiksliu duomenu, nes atomines bombas ruskyne daro "ministerstvo malich masin", visai ne karo ministerija
Nereikėtų taip nuoširdžiai (labai tiksliai ir argumentuotai) piktintis. Straipsnelis paimtas iš vokiško kairiųjų laikraščio "Berliner Zeitung" - ekspertų, žurnalistų išvadų pamušalas raudonas raudonas. Žinoma, jie pradeda gailėti Rusijos, kuri netikėtai pagausėjusius naftapinigius švaisto "modernioms" raketoms, visiškai pasenusiai, nuplyšusiai armijai atgaivinti. Rusija tikrai negreit pasieks 1988 m. lygį (nors stenėdama skubinasi). Ir, žinoma, visada kaltas Bushas...
- Janas
Idiotai tie SIPRI "ekspertai" ir vokiečių žurnalistai-pacifistai. Arba mus idiotais laiko. Gynybos išlaidos skaitmenine išraiška pasiekė 1988-ųjų lygį?

Betgi, gerbiamiaji, dabar ne 1988-ieji, o 2007-ji. Kiek per tuos 20 metų dėl infliacijos nuvertėjo JAV doleris? 20, 30 procentų? Tataigis....

O kiek išaugo moderniausios ginkluotės, kokią ir perka JAV bei kitos išsivysčiusios šalys, kūrimas ir gamyba? Dabar vien tanko ugnies valdymo sistema su termovizoriumi ir dviem nepriklausomais stabilizuotais stebėjimo kanalais kainuoja brangiau, nei 1988-siis kainavo visas, pats moderniausias, tankas. O kovos lėktuvo radaras su fazine antenos gardele kainuoja brangiau, nei prieš dvidešimt metų kainavo visas lėktuvas.

Jeigu norima išsiaiškinti, daugiau ar mažiau ginklų šiuo metu pasaulyje, reikia lyginti fizinį ginkluotės kiekį, o ne jo finansinę išraišką. Bet tuomet visiems šitiems SIPRI tektų sleptis krūmuose ir prarasti sponsorių paramą, nes paiškėtų, kad fizin is ginklų kiekis pasaulyje, ypač - išsivysčiusiose valstybėse, nepaliaujamai mažėja.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų