Jau pirmoji „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės savaitgalio dvikova Vilniaus „Siemens“ arenoje padovanojo intrigą ir nedidelę staigmeną.

Renginį atidarė Vilniaus „Kibirkšties“ ir Kauno „Aisčių-LSMU“ akistata dėl pirmą kartą organizuojamos „Karalienės taurės“.

Rungtynės ilgai vyko taškas į tašką, pirmaujanti komanda keitėsi bent kelis kartus, tačiau paskutinę rungtynių atkarpą sėkmingiau sužaidė kaunietės, kurios savo varžoves nugalėjo 71:61 (19:14, 15:14, 25:20, 12:13) ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Dar trečiame kėlinyje vilnietės buvo išsiveržusios į priekį, tačiau vėliau viešnios iš Kauno tarsi įjungė aukštesnę pavarą, kurią išlaikė ir ketvirtajame kėlinyje – 65:52. Tačiau šeimininkės nebuvo linkusios sudėti ginklų ir bandė priartėti – 67:59. Tačiau kauniečių iš vėžių tai neišmušė ir jos išlaikė pergalingą pranašumą, laimėdamos rungtynes 71:61.

Tai buvo jau antroji Kauno komandos pergalė prieš varžoves iš Vilniaus paeiliui – dar vasario pradžioje jos oponentes įveikė Lietuvos Moterų krepšinio lygos (LMKL) rezultatu 62:59.

Roko Kondratavičiaus vadovaujamoje komandoje puikias rungtynes sužaidė Karolina Kazočiūnaitė. Ji finalinėje kovoje surinko 18 taškų (3/5 trit.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus. Ji ir tapo naudingiausia finalinių rungtynių krepšininke.

„Aistės-LSMU“: Karolina Kazočiūnaitė – 18 (3/5 tritaškiai, 25 naud.), Milda Sauliūtė – 16 (5 perimti kamuoliai), Daugilė Šarauskaitė – 11 (10 rez. perd.), Kristina Masionytė – 10;

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė – 19, Dalia Donskichytė – 15, Morgan Pullins – 12;

Nuo pat dvikovos starto sėkmingiau žaidė viešnios iš Kauno, kurios gana anksti pabėgo į priekį – 11:6. Persvarą pavyko išlaikyti iki pirmo kėlinio pabaigos – 19:14.

Antrajame kėlinyje „Kibirkštis“ ir toliau nerado savo žaidimo, o tuo pasinaudojusios kaunietės vienu metu pirmavo net 9 taškais – 29:20. Nepaisant to, kėlinio finiše vilnietės deficitą aptirpdė ir ilsėtis išėjo atsilikinėdamos 28:34.

Trečiojo kėlinio startas priklausė šeimininkėms – jos spurtavo ir netrukus ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį – 42:40. Tačiau vėliau V. Gecevičiaus auklėtinės tarsi sustojo, kaunietės pradėjo pataikyti iš toli ir vėl susigrąžino persvarą, kuri po trijų kėlinių jau siekė dviženklę ribą – 59:48.