Pirmadienį pasibaigusias Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo šokių ant ledo varžybas laimėjo praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojai kanadiečiai Tessa Virtue ir Scottas Moiras, surinkę 221,57 taško.

Po privalomosios programos Kanados šokėjai buvo antri, tačiau už originaliąją ir laisvąją programas gavo aukščiausius teisėjų įvertinumus.

„Tai akimirka, apie kurią svajojome. Nebegalime būti laimingesni“, – sakė S. Moiras.

T. Virtue ir S. Moiras tapo pirmaisiais Kanados čiuožėjais, laimėjusiais šokių ant ledo varžybas. Jie nutraukė 34-erių metus trukusį Europos atstovų dominavimą olimpinėse žaidynėse.

Nuo 1976 metų, kai šokių ant ledo varžybos buvo įtrauktos į olimpinių žaidynių programą, beveik visus aukso medalius iškovojo Rusijos arba Sovietų Sąjungos poros. Tik du kartus olimpiniais čempionais pavyko tapti kitų šalių atstovams: 1984 metais triumfavo Didžiosios Britanijos pora Jayne Torvill ir Christopheris Deanas, o 2002 metais – Prancūzijos atstovai Marina Anisina ir Gwendalis Peizerat.

Sidabro medalius pelnė amerikiečiai Meryl Davis ir Charlie White'as. Jų sąskaitoje – 215,74 taško. Pasaulio ir dukart Europos čempionai rusai Oksana Domnina ir Maksimas Šabalinas turėjo tenkintis trečiąja vieta (207,64 tšk.).

Šokių ant ledo varžybose dalyvavo 23 poros.