Antrąją pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje iškovojo ir intrigą ketvirtfinalio serijoje atkūrė Denverio „Nuggets“ ekipa, kuri svečiuose 102:99 (26:23, 23:20, 27:22, 26:34) įveikė Los Andželo „Lakers“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių „Lakers“ vis dar pirmauja 3:2, tačiau šeštosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks jau Denveryje.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti šešias minutes „Nuggets“ ekipos persvara šoktelėjo iki penkiolikos taškų (90:75), tačiau aikštės šeimininkai surengė trijų minučių spurtą 15:4 ir po Kobes Bryanto tritaškio sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 90:94.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei K. Bryantas smeigė dar du tritaškius iš eilės ir „Lakers“ deficitas liko vos du taškai – 96:98. Alas Harringtonas baudos metimu, likus žaisti 28 sekundes, padidino „Nuggets“ persvarą iki trijų taškų (99:96), tačiau dar vieno stebuklo K. Bryantui sukurti nepavyko. Los Andželo komandos lyderio tritaškis tikslo nepasiekė, o prie baudų metimo linijos stojęs Ty Lawsonas pataikė vieną sykį – 100:96.

Kai jau atrodė, kad Denverio komanda švęs pergalę, Ramonas Sessionsas pataikė fantastišką tolimą metimą (99:100), bet Andre Milleris netrukus tiksliai realizavo abi baudas – 102:99. Paskutinei „Lakers“ atakai liko 12,8 sekundės, tačiau nei K. Bryanto, nei R. Sessionso tolimi metimai tikslo nepasiekė.

Tryliktą kartą karjeroje keturiasdešimties taškų ribą atkrintamosiose varžybose peržengęs K. Bryantas per 43 minutes pelnė 43 (dvitaškiai 9 /21, tritaškiai 5 /11, baudos 10 /11) taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

16 taškų aikštės šeimininkams pridėjo Andrew Bynumas (11 atk .kam.), 11 – Mattas Barnesas, po 9 – Pau Gasolis (10 atk. kam.) ir R. Sessionsas (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Buvęs žalgirietis T. Lawsonas svečiams per 29 minutes surinko 9 (dvitaškiai 4 /9, tritaškiai 0 /3, baudos 1 /2) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir 3 kartus pažeidė taisykles.

Denverio komandoje išsiskyrė A. Milleris (24 tšk. ir 8 rez. perd.), Javaleʼas McGee (21 tšk. ir 14 atk. kam.), Arronas Afflalo (19 tšk.), Danilo Gallinari (14 tšk.) bei Kennethas Fariedas (10 tšk. ir 9 atk. kam.).

Antradienį vykusių atkrintamųjų varžybų rungtynių rezultatai (skliaustuose nurodyta reguliariajame sezone užimta vieta).

Rytų konferencija. 1 /4 finalo.

„Chicago Bulls“ (1) – „Philadelphia 76ers“ (8) 77:69 (17:16, 18:10, 22:22, 20:21). Serija 2–3.

„Indiana Pacers“ (3) – „Orlando Magic“ (6) 105:87 (28:19, 22:28, 19:24, 36:16). Serija 4–1.

„Atlanta Hawks“ (5) – „Boston Celtics“ (4) 87:86 (15:21, 25:19, 26:24, 21:22). Serija 2–3.

Vakarų konferencija. 1 /4 finalo.

„Los Angeles Lakers“ (3) – „Denver Nuggets“ (6) 99:102 (23:26, 20:23, 22:27, 34:26). Serija 3–2.