„Juventus“ gėda ir „Liverpool“ bei „Valencia“ triumfas

Vakar Senojo žemyno futbolo stadionuose buvo žaidžiamos atsakomosios UEFA Europos lygos aštuntfinalio rungtynės. Jos nepagailėjo įspūdingų rezultatų.

Triuškinamą pergalę 4:1 (2:1) prieš Turino „Juventus“ klubą  iškovojo „Fulham“ ekipa, kuri, nepaisant nesėkmės 1:3 per pirmąją akistatą, eliminavo italus iš tolimesnių kovų Europoje.

Nors „Juventus“ jau 2 min. po gražaus Davido Trezeguet įvarčio pirmavo 1:0, tai šeimininkų neišmušė iš vėžių. Dar pirmajame kėlinyje Bobby's Zamora ir Zoltanas Gera išvedė „Fulhamą“ į priekį 2:1. Maža to, 27 min. raudona kortelė buvo parodyta „Juventus“ gynėjui Fabio Cannavaro.

Po pertraukos anglai nemažino savo apsukų ir 49 min. Z. Gera realizavo 11 metrų baudinį bei išlygino bendrą dvejų rungtynių rezultatą. Tačiau ir tai dar buvo ne pabaiga. Visą likusį laiką „Fulham“ spaudė savo varžovus ir sukūrė daugybę progų, bet italai gynėsi iš paskutiniųjų.

Visgi svečiams nepavyko išvengti neišvengiamo – 82 min. Clintas Dempsey klastingu smūgiu įspyrė kamuolį į vartus ir išplėšė saviškiams kelialapį į kitą etapą. 4:1 – „Juventus“ futbolininkai vėl sumušti.

Bene gražiausias ne tik vakar dienos, bet ir viso šio sezono Europos lygos susitikimas vyko Brėmene, kur vėzdus surėmė vietos „Werder“ ir CF „Valencia“ komandos, kurios pirmajame mače išsiskyrė taikiai – 1:1.

Rungtynės prasidėjo labai greitu ir atviru žaidimu, tad jau 3 min. po Davido Silvos perdavimo įvartį pelnė Davidas Villa. Nespėjus „Werder“ ekipai nė atsitokėti 15 min. tas pats scenarijus vėl pasikartojo, tik šį kartą po D. Silvos perdavimo pasižymėjo Juanas Mata – 0:2.

Atrodė, kad šeimininkų padėtis tapo beveik beviltiška, nes jiems reikėjo trijų įvarčių, tačiau vokiečiai nė nemanė pasiduoti ir tik po keitimo aikštėje pasirodęs Hugo Almeida 26 min. sušvelnino rezultatą – 1:2. Visgi CF „Valencia“ į tai rado atsakymą ir 45 min. po puikios kombinacijos ir trečio rezultatyvaus D. Silvos perdavimo savo žodį vėl tarė  D. Villa – 1:3.

Antrąjį kėlinį „Werder“ žaidėjai pradėjo labai užsivedę ir, pelnė du greitus įvarčius, atgaivino savo viltis: 57 min. 11 metrų baudinį įmušė Torstenas Fringsas, o 62 min. rezultatą išlygino Marko Marinas – 3:3.

„Werderiui“ iki išsigelbėjimo trūko jau tik vieno taiklaus smūgio, bet 66 min. vėl viskas apsivertė aukštyn kojomis, nes pasižymėjo D. Villa. Nors 84 min. Claudio Pizarro smūgiu galva vėl atstatė pusiausvyrą, per likusias kelias minutes vokiečiams nieko nuveikti nebepavyko – 4:4 ir į ketvirtfinalį žengė CF „Valencia“.

Sezoną Europoje tęs ir FC „Liverpool“, kuris savo aikštėje 3:0 (1:0) atkeršijo prancūzų „Lille“ ekipai. Anglų gretose pirmaisiais smuikais griežė Fernando Torresas (2 įvarčiai) ir Stevenas Gerrardas (1 įvartis).

Dar kitame mače Marselyje vietos „Olympique“ po įnirtingos kovos 1:2 (0:0) nusileido Lisabonos „Benficai“. Rungtynių didvyriu tapo Alanas Kardecas, kuris pergalę portugalams išplėšė 90 min.

Su viltimis laimėti Europos lygos taurę atsisveikino Rusijos čempionas Kazanės „Rubinas“, svečiuose po pratęsimo 1:2 (1:0) pralaimėjęs „Wofsburg“ ekipai. Rusai pirmieji pasižymėjo 22 min., bet 59 min. Obafemi Martinsas išplėšė pratęsimą, o pačioje jo pabaigoje, 119 min., svečius palaidojo taiklus Christiano Gentnerio smūgis.

Šiandien Nione, Šveicarijoje, bus ištraukti turnyro ketvirtfinalio ir pusfinalio burtai.

Siūlome pasižiūrėti „Fulham“–„Juventus“, „Werder“–„Valencia“, „Liverpool“–„Lille“ ir „Wolfsburg“–„Rubin“ rungtynių įvarčius