Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė tęsia pergalingą pasirodymą Europos čempionate Vilniuje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai šį kartą nepasigailėjo Prancūzijos krepšininkų.

Prancūzai buvo sutriuškinti net 41 tašku (104:63), todėl lietuvių strategui teko pripažinti, jog jo auklėtiniai demonstravo čempionišką žaidimą.

„Kaip ir tikėjomės, mūsų žaidimas įsibėgėja. Jeigu pirmajame etape bijojome, kad įsibėgėjame per lėtai, dabar baiminamės, kad tai darome per greitai. Šiandien komanda demonstravo čempionišką žaidimą. Gerai gynėmės, sumažinome klaidų skaičių. Gerai išanalizavome varžovų žaidimą, todėl pavyko taip sėkmingai atakuoti.

Vis tik prancūzai nėra ta komanda, kuri kovoja dėl apdovanojimų. Lyderius trečiajame kėlinyje grąžinome į aikštę todėl, jog žaidžiant antrajam penketui, prancūzams buvo pavykę sumažinti skirtumą“, – tvirtino Lietuvos rinktinės vairininkas.

Puikias rungtynes sužaidęs Jonas Valančiūnas, kurio sąskaitoje – 34 taškai, 13 atkovotų kamuolių bei 4 blokai, dėkojo gerą atmosferą sukūrusiems sirgaliams.

„Šiandien buvo geros rungtynės. Trečiajame kėlinuke sustojome, bet pabaigoje išsprendėme visas problemas. Tęsiame kovą toliau. Nesitikėjau, kad sužaisiu gerai, bet tikėjausi pergalės, kuri buvo svarbiausia.

Man tai buvo geriausios rungtynės Europos čempionatuose. Prancūzai buvo parankūs varžovai. Stengiamės neatsipalaiduoti, esame užsivedę prieš kiekvienas rungtynes. Dėkoju sirgaliams, kurie mus palaiko ir sukuria puikią atmosferą. Man jie patinka“, – kalbėjo J. Valančiūnas.

E grupės lyderiai lietuviai (3/0) antradienį 19 val. išbandys jėgas su Ispanijos ekipa (1/2).