Jonas Valančiūnas grįžo į starto penketą, bet pirmosios NBA Rytų konferencijos pusfinalio rungtynės baigėsi Toronto „Raptors“ pralaimėjimu. Kanados komanda svečiuose 105:116 nusileido čempionės titulą ginančiai Klivlando „Cavaliers“.

J. Valančiūnas vietą „Raptors“ starto penkete buvo praradęs serijos su Milvokio „Bucks“ pabaigoje. Vyriausiasis komandos treneris Dwane’as Casey pirmosiose rungtynėse su „Cavaliers“ Joną nusprendė grąžinti tarp žaidėjų, pradedančių mačą nuo jo pradžios.

Susitikime tritaškiu startavo „Raptors“ įžaidėjas Kyle’as Lowry. Tačiau tai buvo vienintelis kartas, kai svečiai pirmavo (3:0 – 2 minutę). Netrukus tolimu metimu rezultatą išlygino Kevinas Love’as (3:3 – 2 min.), o dvitaškiu šeimininkus į priekį išvedė LeBronas Jamesas (5:3 – 2 min.). „Cavaliers“ pelnė dar penkis taškus be atsako ir atitrūko (10:3 – 3 min.).

„Raptors“ 5-ąją minutę buvo pavykę išlyginti rezultatą (12:12), bet tada čempionai atsakė spurtu 10:0 (22:12 – 7 min.).

Paskutinę trečiojo kėlinio minutę komandas skyrė 25 taškai (96:71). Lemiamas ketvirtas tebuvo formalumas. Jo metu svečiams pavyko sumažinti deficitą.

J. Valančiūnas ant parketo praleido 21 minutę, per kurią pelnė šešis taškus ir atkovojo tiek pat kamuolių. Lietuvis pataikė tris dvitaškius iš septynių.

Rungtynės pasižymėjo ir linksmu epizodu. „Cavaliers“ lyderis LeBronas Jamesas po greitos kontratakos ir pražangos prieš jį, nušuoliavo prie vieno sirgalių, paėmė iš jo alaus butelį, keldamas savo lūpų link. Tai sulaukė sirgalių ir komandos draugų juoko.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (13/23 metimų, 7/8 baudų, 10 atkovotų kamuolių), Kyrie Irvingas 24 (7/16 met., 7/9 baud., 10 rezultatyvių perdavimų), Kevinas Love’as 18 (5/13 met., 5/6 baud., 9 atk. kam.), Tristanas Thompsonas 11 (5/6 baud., 14 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle’as Lowry 20 (7/13 met., 11 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 19 (7/16 met., 5/5 baud., 7 atk. kam.), Serge’as Ibaka 15 (6/14 met., 6 atk. kam.), PJ Tuckeris 13 (6/11 met., 11 atk. kam.), Normanas Powellas 12.

„Cavaliers“ serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 1:0. Antrosios rungtynės bus žaidžiamos taip pat Klivlande.

Čempionai Rytų konferencijos ketvirtfinalyje 4:0 nugalėjo Indianos „Pacers“. Toronto komanda 4:2 iš tolimesnių kovų privertė pasitraukti Milvokio „Bucks“.

Reguliariajame sezone „Cavaliers“ (51 pergalė / 31 pralaimėjimas) buvo antra, „Raptors“ (51/31) dėl prastesnio tarpusavio rungtynių rezultato – trečia.