REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV senatorių grupė antradienį lankydamasi Irake pareiškė, kad Vašingtonui paskelbiant apie visišką karinio konflikto pabaigą, galima tikėtis naujų mirtinų išpuolių prieš JAV kareivius.

REKLAMA
REKLAMA

"Karas dar tęsiasi, rizika dar yra ir gali būti aukų", - teigė respublikonų senatorius Džonas Vorneris (John Warner). Tačiau senatorius mano, kad, nepaisant Irake kylančio priešiškumo, jau nusinešusio mažiausiai 22 JAV ir 6 Didžiosios Britanijos kareivių gyvybes, į Iraką siųsti daugiau JAV kareivių nereikėtų. "Kareivių šiuo metu yra pakanka", - sakė Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto narys Džonas Vorneris (John Warner). Jis taip pat pasakė, kad daugiau nei 30 užsienio valstybių pažadėjo išsiųsti savo kareivius ar saugumo pajėgas į Iraką, kur siekiama įvesti saugumą po to, kai balandžio 9 dieną JAV vadovaujamos pajėgos nuvertė Sadamą Huseiną (Saddam Hussein).

REKLAMA

Išpuoliai prieš JAV kareivius daugiausiai buvo įvykdyti centrinėje Irako dalyje. JAV kariškiai dėl to kaltina S. Huseino (Saddam Hussein) pasekėjus, kurie nori sutrikdyti padėtį daug naftos turinčiame Irake.

Dž. Vorneris (John Warner) sakė, kad JAV karo vadai kvies pastiprinimą, jeigu Irake padaugės išpuolių prieš JAV vadovaujamas pajėgas. Dž. Vornerio (John Warner) komiteto narys demokratas Karlas Levinas (Carl Levin) teigė, kad Vašingtonas galėtų dalį savo karių išleisti namo, jei karines pajėgas papildytų kitų šalių kareiviai. "Kviesti kitas šalis nėra silpnumas, tai būtų protingas sprendimas", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas demokratas, Džonas Rokfeleris (John Rockefeller) teigė, jog vadovaujantys karininkai Irake mano, kad JAV pajėgos Irake gali likti ilgam. "Gali būti, kad amerikiečiai ir JAV Kongresas turės apsiprasti su mintimi, jog reikalai prieš pagerėdami gali ir pablogėti", - sakė Senato specialiojo žvalgybos komiteto vicepirmininkas Dž. Rokefeleris (John Rockefeller).

Komitetui vadovaujantis respublikonas Petas Robertsas (Pat Roberts) pastebėjo, kad JAV įsiveržus į Iraką, padaugėjo būdų informacijai apie padėtį Irake gauti. Tačiau Dž. Vorneris (John Warner) sakė, kad masinio naikinimo ginklo, kuris buvo laikomas pagrindine karo prieš S. Huseiną (Saddam Hussein) priežastimi, paieškos dar pareikalaus "laiko ir kantrybės".

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų