Trijų komandų draugiško turnyro Madride nugalėtoja tapo JAV rinktinė, kuri sekmadienį po atkaklios ir įdomios kovos 86:85 (23:16, 21:17, 24:25, 17:27) privertė pasiduoti pasaulio bei Europos čempionę Ispanijos ekipą.

Kaip jau įprasta „Caja Magica“ arenoje, rungtynės ir vėl prasidėjo netikslių metimų lavina. Per pirmąsias tris minutes tikslą pasiekė vienintelis Derricko Rose'o dvitaškis, todėl Ispanijos rinktinės trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės ir pabandyti atgaivinti savo komandos puolimą. Pasitarimas didesnės naudos ispanams nedavė. Šešis taškus iš eilės pelnė Kevinas Durantas, o JAV rinktinė sužaidus keturias minutes šoko į priekį – 8:0. Nors Juanas Carlosas Navarro tolimu metimu šiek tiek sumažino ispanų deficitą (3:8), amerikiečiai dar kartą spurtavo 8:0 ir likus žaisti keturias minutes jau turėjo solidų pranašumą – 16:3.

Šis spurtas aikštės šeimininkų nesutrikdė ir nutrukus komandas jau skyrė tik septyni taškai – 11:18. Likus žaisti dvi minutes JAV rinktinės treneris Mike'as Krzyzewskis buvo nubaustas technine pražanga, o tris baudų metimus tiksliai realizavę ispanai dar labiau priartėjo – 14:20. Kėlinio pabaigoje JAV rinktinei vėl pavyko šiek tiek atitrūkti ir po pirmųjų dešimties minučių amerikiečiai buvo priekyje rezultatu 23:16.

Antrąjį ketvirtį jau gerokai sėkmingiau pradėjo ispanai. Du taškus pelnė Felipe Reyesas, dvitaškį pridėjo puikiai į žaidimą nuo suolo įsijungęs Ricky Rubio ir ispanų deficitas sumažėjo iki trijų taškų – 20:23. Visgi į tai tolimu metimu atsakė Chauncey Billupsas, dvitaškį pridėjo D.Rose'as, keturis taškus iš eilės surinko Lamaras Odomas, o JAV rinktinė vėl atsitiesė – 32:20.

Po keistojo J.C.Navarro tolimo metimo ispanų deficitas vėl buvo sumažėjęs iki vienženklio (29:37), tačiau JAV rinktinė prasidėjus priešpaskutinei minutei vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 42:31. Nors prasidėjus paskutinei minutei Russellui Westbrookui visiškai laisvam nepavyko įdėti kamuolio iš viršaus, įpusėjus susitikimui JAV rinktinė ir toliau išlaikė dviženklį pranašumą – 45:33.

Antroji mačo pusė prasidėjo didžiulio tempu ir tiksliomis abiejų komandų atakomis. Sužaidus tris minutes R.Rubio po greitos atakos pasiuntė kamuolį iš toli į JAV rinktinės krepšį, du taškus pridėjo F.Reyesas ir svečių pranašumas dar kartą aptirpo iki penkių taškų – 45:50. Negana to, įpusėjus kėliniui du baudos metimus tiksliai realizavo Rudy Fernandezas, du taškus pelnė J.C.Navarro ir Ispanijos rinktinės atsilikimas teliko vos du taškai – 53:55. Daugiausiai K.Duranto pastangomis amerikiečiams vėl pavyko truputį pabėgti (61:54), o pačioje ketvirčio pabaigoje ir susigrąžinti dviženklę persvarą – 69:58.

Aikštės šeimininkai nemanė sudėti ginklų ir prasidėjus lemiamam ketvirčiui. Sužaidus keturias minutes po Jorge Garbajosos ir Marco Gasolio dvitaškių ispanų deficitas vėl liko tik keturi taškai – 72:76. Likus žaisti tris minutes R.Rubio metimu iš po krepšio leido Ispanijos komandai dar labiau priartėti (78:80), o po J.C.Navarro ir F.Reyeso metimų prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei aikštės šeimininkai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 82:80.

K.Durantas likus pusantros minutes atstatė pusiausvyrą (82:82), o D.Rose'as įpusėjus paskutinei mačo minutei vėl išvedė į priekį JAV komandą – 84:82. Netrukus puikiai žaidęs J.C.Navarro pataikė iš toli (85:84), tačiau D.Rose'as baudų metimais vėl gražino minimalų pranašumą amerikiečiams – 86:85. Viskas sprendėsi paskutinės ispanų atakos metu. Aikštės šeimininkai lemiamam antpuoliui dar turėjo 16 sekundžių, tačiau paskutinis R.Fernandezo metimas tikslo nepasiekė ir amerikiečiai šventė dramatišką pergalę rezultatu 86:85.

JAV: K.Durantas 25 (dvitaškiai 7/11, 10 atk. kam.), D.Rose'as 13, L.Odomas 12 (9 atk. kam.), Ch.Billupsas 10, R.Westbrookas 8, S.Curry 7, A.Iguodala ir R.Gay'us – po 4, T.Chandleris 3.

Ispanija: J.C. Navarro 20 (6 rez. perd.), M.Gasolis 17 (6 atk. kam.), F.Reyesas 16 (baudos 6/6), F.Vazquezas 8, R.Rubio 7 (6 atk. kam.), R.Fernandezas 5, S.Llullas ir J.Garbajosa – po 4, A.Mumbru 3, V.Claveras 1.