Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione ketvirtadienį paaiškėjo visi pusfinalių dalyviai.

Vakarinėse rungtynėse užfiksuotas kiek netikėtas rezultatas – A grupės nugalėtoja, nei vieno pralaimėjimo grupių etape nepatyrusi Šveicarija 0:3 (0:2, 0:0, 0:1) neatsilaikė prieš ketvirtoje B grupės vietoje finišavusią Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinę.

Pirmojo kėlinio viduryje amerikiečiai pasinaudojo kiekybine persvara, kai pasižymėjo Benas Meyersas (11:59), o netrukus sekė ir įvartis rungtyniaujant lygių sudėčių – pasižymėjo Adamas Gaudette‘as (16:42).

Antrame kėlinyje amerikiečiai du kartus pažeidė taisykles, tačiau tuo šveicarams pasinaudoti nepavyko.

Trečiąjam kėliniui persiritus į antrą pusę, trečią įvartį amerikiečiams pelnė Benas Meyersas (54:06), o netrukus šveicarai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju. Nepaisant to, kad kone 6 minutes Šveicarija žaidė šešiese prieš penkis, tačiau įvarčių pelnyta nebuvo ir amerikiečiai pateikė sensaciją.

Šveicarija atliko 33 smūgius į vartus, tuo tarpu amerikiečiai – 22.

Kitame ketvirtfinalyje B grupės nugalėtoja Suomija pateisino favoritės statusą ir 4:2 (1:2, 1:0, 2:0) nugalėjo Slovakiją.

Tiesa, rungtynes geriau pradėjo slovakai, kurie po Adamo Sykora (8:17) ir Pavolo Regendos (15:16) įvarčių pirmavo 2:0, tačiau dar pirmame kėlinyje suomių deficitą sumažino Marko Anttila (18:27).

Antrojo kėlinio pradžioje M.Anttila (23:44) atstatė lygybę, o trečiojo kėlinio pradžioje Sakari Manninenas (44:01) pirmą kartą išvedė suomius į priekį – 3:2.

Likus žaisti 1 min. 44 sek. slovakai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai naudos nedavė ir likus sekundei Saku Maenalanenas (59:59) pasiuntė ritulį į tuščius vartus.

Pusfinalyje gegužės 28-ą dieną Suomija susikaus su JAV, o Kanada – su Čekija.

Praėjusių metų čempionato pusfinalyje matėme tris iš keturių ir šiais metais finaliniame ketverte dalyvaujančių komandų – Suomiją, JAV ir Kanadą. Vienintelė pusfinalio naujokė – Čekija, kuri praėjusiais metais ketvirtfinalyje klupo prieš suomius.