Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio čempionato finalo rungtynėse Lietuvos rinktinė 64:70 (12:21, 14:13, 22:17, 16:19) nusileido Ispanijos krepšininkams ir Senojo žemyno pirmenybėse liko antroje vietoje.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo Paulius Semaška, pilnutėlės sporto halės palaikomų lietuvių puolimas strigo beveik viso ketvirčio metu. Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes svečių persvara dar buvo du taškai (7:5), tačiau netrukus ispanai spurtavo 8:0 ir likus žaisti dvi minutes jau turėjo dviženklį pranašumą - 15:5. Lietuviai dviem tiksliomis atakomis buvo priartėję (9:15), tačiau svečiai ir vėl netruko atitolti - 19:9. Kėlinio pabaigoje abi ekipos pasikeitė tiksliais metimais ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos deficitas siekė devynis taškus - 12:21.

Antrajame kėlinyje lietuviai pastebimai pagerino žaidimą puolime ir tai iškart davė naudos. Sužaidus keturias minutes po Martyno Paliukėno greitos kontratakos aikštės šeimininkų deficitas sumažėjo iki trijų taškų - 20:23. Visgi ispanai vėl atsakė atkarpa 6:2 ir Lietuvos rinktinės vyr. treneris Darius Dikčius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes svečiai dar kartą nutolo (29:22), o netrukus ir susigrąžino dviženklį pranašumą - 32:22. Ketvirčio pabaigoje lietuviai šiek tiek priartėjo, tačiau įpusėjus susitikimui ispanai ir toliau priekyje - 34:26.

Trečiąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo ispanai, kurie dar kartą buvo įgiję dviženklę persvarą (39:28), tačiau Manto Mockevičiaus vedini lietuviai pusantros minutės atkarpą laimėjo 10:0 panaikino beveik visą turėtą deficitą - 38:39. Negana to, M.Mockevičius dar vienu dvitaškiu po labai ilgos pertraukos vėl išvedė lietuvius į priekį - 40:39. Likus žaisti keturias minutes technine pražanga buvo nubaustas Ispanijos rinktinės treneris Diego Ocampo ir šia situacija pasinaudoję lietuviai dar šiek tiek nutolo - 44:41. Visgi ketvirčio pabaigoje ir vėl sėkmingiau rungtyniavo Ispanijos rinktinė, kuri susigrąžino persvarą, tačiau ji po trijų kėlinių jau siekė vos tris taškus - 51:48.

Ketvirtąją kėlinuką 5 taškai iš eilės pradėjo ispanai, kurie atitrūko iki 56:48 bei privertė D.Dikčių prašyti minutės pertraukėlės. Po jos lietuvių deficitas išaugo iki 10 taškų – 48:58. Lietuvos rinktinė sunkiai rinko taškus ir niekaip negalėjo priartėti prie savo varžovų. Likus žaisti 3 minutes J.Medori įmetė tritaškį, padidino savo komandos persvarą iki 11 – 63:52 bei privertė D.Dikčių prašyti dar vienos minutės pertraukėlės. Po jos Tauras Jogėla pelnė 5 taškus iš eilės ir lietuviai priartėjo – 57:63. Per likusį laiką čempionato šeimininkams nepavyko atsitiesti ir jie turėjo pripažinti savo varžovų pranašumą rezultatu - 64:70.

Lietuva: M.Mockevičius 14, T.Jogėlas 12 (6 atk. kam.), T.Lekūnas 11, P.Semaška 10, I.Ramašauskas 7 (14 atk. kam.), M.Paliūkėnas ir R.Narkevičius po 4, O.Olisevičius 2 taškai.

Ispanija: R.Fernandezas 20, A.Suarezas 11, D.Diezas bei J.Medori po 9 taškus.