Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato pirmojo etapo B grupės trečiosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 78:71 (22:11, 9:15, 23:23, 24:22) nugalėjo Graikijos bendraamžius bei iškopė į kitą varžybų etapą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Graikijos krepšininkai, kurie sužaidus 4 minutes pirmavo 7:2, tačiau tada lietuviai pelnė 6 taškus be atsako ir pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį – 8:7. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 12 sekundžių T.Jogėla sumetė abi baudas ir pirmą kartą šiose rungtynėse mūsiškių pranašumas tapo dviženklis – 20:9. Tokią persvarą lietuviai turėjo ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių - 22:11.

Antrąjį kėlinuką graikai pradėjo spurtu 9:0 bei priartėjo – 20:22. Lietuviai pirmuosius taškus ketvirtyje pelnė sužaidus net 6 minutes – 24:20. Dar po kėlių minučių L.Vlachosas pataikė baudos metimą ir rezultatas tapo lygus – 24:24. Po šio epizodo lietuviai surengė spurtą 7:0 bei atitrūko – 31:24. Paskutinę ketvirčio sekundę A.Deligeorgis sumetė abi baudas ir sumažino graikų deficitą iki – 26:31.

Po didžiosios pertraukos iniciatyva ir pranašumas ir toliau buvo aikštelės šeimininkų pusėje. Nors įpusėjus ketvirčiui graikai buvo priartėję iki 40:42, tačiau lietuviai greitai vėl atstatė saugesnę persvarą, kurią išsaugojo iki pat kėlinuko pabaigos – 54:49.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje lietuviai pelnė 5 taškus be atsako ir po ilgos pertraukos susigrąžino dviženklį pranašumą – 59:49, tačiau graikai neketino anksčiau laiko sudėti ginklų. Per dvi minutes jie pelnė 8 taškus iš eilės ir beveik ištirpdė deficitą – 57:59. Po D.Dikčiaus paprašytos minutės pertraukėlės T.Jogėla pelnė 5 taškus iš eilės ir Lietuvos ekipa truktelėjo į priekį – 64:57. Iki mačo pabaigos lietuviai neleido varžovams priartėti arčiau nei 4 taškai bei laimėjo susitikimą rezultatu - 78:71.

Lietuva: Mantas Mockevičius 25, Tauras Jogėla 17 (13 atk. kam.), Paulius Semaška 13 (6 rez. perd.), Rokas Narkevičius 11 (7 atk. kam.), Martynas Paliukėnas bei Ignas Ramašauskas (7 atk. kam.) po 3, Tomas Lekūnas, Vaidas Kariniauskas ir Osvaldas Olisevičius po 2 taškus.

Graikija: Apollonas Deligeorgis 27, Georgios Papadeas 12 taškų.