Jaunių krikštui - pralaimėjimas čekams

Lenkijos Torunės mieste prasidėjo 2008 metų pasaulio jaunių (iki 18 metų) I diviziono A grupės ledo ritulio čempionatas. Lietuvos rinktinės, debiutuojančios I divizione, pirmasis mačas baigėsi pralaimėjimu čekams rezultatu 1:7 (1:2, 0:2, 0:3).

Jaunių krikštui šiame lygyje teko ypatingas varžovas. Su pasaulio ledo ritulio elitui priklausančiais čekais lietuviai dar nebuvo žaidę nė vienų oficialių rungtynių. Dar prieš rungtynes buvo žinoma, kad varžovai mums yra niekaip neįkandami, todėl rezultatas nestebina.

Vienintelį mūsų komandos įvartį pirmuoju lietuvių metimu į čekų vartus po Tado Kumeliausko perdavimo pelnė Povilas Verenis (12 min. 43 sek.).

Komandos per rungtynes gavo po 12 minučių baudos, o štai pagal metimų skaičių čekai mūsiškius pranoko akivaizdžiai. Per pirmuosius du kėlinius lietuviai į čekų vartus ritulį metė tik 5 kartus, varžovai Ernestą Kielių mėgino pramušti 24 kartus. Per trečią kėlinį mūsų komandos vartus užėmusiam Artūrui Kuzmičiui teko 15 metimų, čekų vartininkui - 9. Bendras per rungtynių atliktų metimų santykis - 39:14 čekų naudai.

Rytoj 14 val. lietuviai susitiks su kazachais, kurie šiandien 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) palaužė ukrainiečius.