Naujojoje Zelandijoje vykstančio pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo etapo E grupės rungtynėse pirmadienį Lietuvos rinktinė 94:73 (27:25, 15:15, 28:11, 24:22) nugalėjo Egipto krepšininkus.

Mūsų šalies komandai Gediminas Bertašius pelnė 24 taškus, atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, Donatas Motiejūnas surinko 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, Gediminas Orelikas pridėjo 14 taškų, Dovydas Redikas - 11. Vytenio Čižausko sąskaitoje - net 10 rezultatyvių perdavimų.

Egipto komandoje pasižymėjo Amras Šerifas Abdelhalimas (Amro Sherif Abdelhalim). Jis pelnė 26 taškus, atkovojo 9 ir perėmė 6 kamuolius.

Pirmąjį kėlinį mūsiškiai laimėjo tik dviejų taškų skirtumu 27:25. Tokią pačią persvarą lietuviai turėjo ir prieš ilgąją pertrauką 42:40. Lemiamu tapo trečiasis ketvirtis, kurį mūsų šalies atstovai laimėjo net 28:11 ir prieš paskutinį kėlinį įgijo 19 taškų pranašumą 70:51.

Lietuviai taikliau metė iš visų pozicijų ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 43-22, tačiau suklydo 23 kartus. Egipto krepšininkai prarado 15 kamuolių.

Antradienį Lietuvos rinktinė žais su Prancūzijos komanda, kuri pirmajame antrojo etapo mače 89:90 (27:21, 9:26, 27:16, 26:27) nusileido Puerto Riko krepšininkams.

Dar viename E grupės mače JAV rinktinė 85:69 (18:17, 23:19, 22:17, 22:16) nugalėjo Graikijos komandą.

F grupėje rungtyniauja Australijos, Ispanijos, Kanados, Kroatijos, Argentinos ir Kazachstano ekipos.

Į ketvirtfinalius iš kiekvienos grupės pateks po keturias komandas.