REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvenimas gali būti nežmoniškai įtemptas, o nuovargis tarsi šešėlis lydi daugelį iš mūsų kiekvieną paros valandą. Kai ateina nuovargis, seksas dingsta...

Gyvenimas gali būti nežmoniškai įtemptas, o nuovargis tarsi šešėlis lydi daugelį iš mūsų kiekvieną paros valandą. Kai ateina nuovargis, seksas dingsta...

REKLAMA

Nėra nieko blogo, jei kurį laiką gyvenate be sekso – nesvarbu, ar esate vienišas, ar turite širdies draugą. Tačiau kaip mankšta, lygiai taip pat ir seksas gali suteikti jums energijos, rašo metro.co.uk.

Intymus bendravimas sumažina streso lygį ir gali užkirsti kelią vienišumo jausmui. Taigi, kaip įveikti nuovargį ir susigrąžinti seksą?

Nesiblaškykite

Visų pirma, pasak seksologės Kate Moyle, jausitės geriau, jei pripažinsite, kad tai labai dažna problema.

„Šiuolaikinis pasaulis ir mūsų darbo kultūra yra labai orientuoti į produktyvumą, iš tikrųjų trūksta dėmesio poilsiui, tai mus pasiveja visose mūsų gyvenimo srityse ir seksas nėra išimtis, – sako ji. – Mes nuolat palaikome ryšį su žmonėmis, gauname įvairiausią informaciją į telefonus ir kompiuterius, o tai atitraukia mūsų dėmesį ir nukreipia jį kitomis kryptimis. Tai reiškia, kad mums nebelieka aiškių ribų tarp darbo ir namų“.

REKLAMA
REKLAMA

Kate pažymi, kad kalbant apie seksą, svarbiausia yra tinkama mąstysena ir nusiteikimas. Deja, dėl XXI amžiaus trukdžių mūsų gebėjimas išjungti savo mintis vis labiau trikdomas.

REKLAMA

„Aš dažnai tai apibūdinu kaip išsijungimą, kad judėčiau pirmyn, – priduria ji. – Tai padeda sutelkti dėmesį į savo fizinius pojūčius, tai padeda sukurti geismą, susijaudinimą ir malonumą“.

Išsiblaškymas tam labai trukdo. Daugelis iš mūsų šalia lovos laikome telefonus ar kompiuterius ir prieš miegą juos patikriname.

Pirmasis patarimas – išjunkite juos ir išnaudokite šį laiką lovoje ryšiui su savo partneriu.

Rutina ir planavimas

Nors tai gal neatrodo seksualiausia veikla, tačiau norint pakeisti savo intymų gyvenimą, reikia šiek tiek planuoti ir pakoreguoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei pastebite, kad dienos pabaiga jums netinka seksui, nes einate į lovą ir galvojate tik apie miegą, pabandykite šiek tiek pakeisti savo seksualinę rutiną, – pataria Kate. – Mūsų vakaro rutina, nesvarbu, ar tai būtų dantų valymas ir veido plovimas, yra vakaro proceso dalis, kuri, galbūt, ir nenuteikia seksui. Pasiruošimas intymumui gali panašėti į savotišką pavarų perjungimą, ypač jei vieno jūsų seksualinis potraukis yra stipresnis“.

Kate pataria įtraukti seksą į savo kasdienybę – pavyzdžiui, paguldžius vaikus miegoti, prieš valgant vakarienę arba grįžus iš darbo. Taip galėsite teikti pirmenybę seksui kitu metu, kai mintys dar nesisuka tik apie miegą. Dauguma žmonių iš įpročio užsiima seksu naktimis lovoje, o kartais mums tiesiog reikia sąmoningai tai pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu seksas prieš vakaro rutiną ilgainiui gali jums padėti.

„Orgazmas išskiria neurochemines medžiagas, kurios gali turėti teigiamos įtakos miegui, – aiškina Kate. – Kai pradedate keisti kasdienę rutiną, būkite atidūs savo mintims. Būkite atviri naujai patirčiai ir suteikite sau galimybę leisti sužadinti aistrą. Jei manome, kad seksas atima miegą, tampame uždaresni“.

 

Jums gali padėti kai kurie pagrindiniai sąmoningumo metodai, pavyzdžiui, susitelkimas į pojūčius. Priešingu atveju, kai manote, kad seksas trukdys užmigti, mažiau tikėtina, jog liksite  patenkinti seksualine patirtimi, ir tai gali turėti neigiamos įtakos geismui.

REKLAMA

Galiausiai Kate pataria atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti su savo partneriu apie seksualinį gyvenimą, tačiau venkite kaltės žaidimo.

„Kalbėkite iš savo asmeninės pozicijos, todėl naudokite teiginius pirmuoju asmeniu „aš“, – pataria ji. – Kai vartojame antrąjį asmenį „tu“, jūsų partneris gali pasijusti apkaltintas ir netgi nutraukti pokalbį“.

Kate pridūrė: „Pakalbėkite apie tai, kas jums patinka seksualiniame gyvenime arba ko jums trūksta. Paklauskite partnerio, kaip jis jaučiasi, ir būkite atviri bei pasiruošę išklausyti. Seksas yra dvipusė patirtis ir jūs taip pat turite išgirsti kito nuomonę.

Jei nežinote, nuo ko pradėti pokalbį, visada galite pasidalinti straipsniu ar tinklalaidės įrašu kaip įžanga pasikalbėjimui pradėti. Po to pokalbis ims rutuliotis savaime“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų