Šarūnas Jasikevičius neturėjo daug priekaištų savo žaidėjams po to, kai pirmose naujo Eurolygos sezono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (0/1) namie 58:70 nusileido Vitorijos „Baskonia“ krepšininkams.

Lietuvos čempionai šiose rungtynėse prarado net 17 kamuolių ir itin prastai atakavo krepšį. Dvitaškius kauniečiai realizavo vos 36,1 (13/36) proc. tikslumu, tritaškius 32 (8/25), o baudas 53,3 (8/15).

„Gana tipiškos pirmos rungtynės, kuriose labai daug neaiškumų, nesusikalbėjimų, daug prarastų galimybių iš mūsų pusės. Jei kas būtų pasakę, kad „Baskonia“ įmes 70 taškų, tikrai būčiau patenkintas. Šiandien buvo vienos tų rungtynių, kur varžovams įkrito sunkūs metimai, o mes gavome išsimesti nemažai gerų metimų, bet nesugebėjome to paversti taškais. 17 klaidų mus labai baudė. Tikrai esu patenkintas labai daug kuo, nesu labai nusivylęs. 17 puolime atkovotų kamuolių rodo atsidavimą, norą“, – po rungtynių sakė Š. Jasikevičius.

Jis ir vėl grįžo prie to, ką kartoja kiekvienais metais – žalgiriečiai laiku neatlikdavo baudų, o kartais jas darydavo tada, kai jau to daryti nereikėjo.

„Mus nubaudė, kaip ir kiekvienais metais kalbu, nepadarytos baudos. O jeigu jas ir padarydavome, tai ties metimu ir varžovai ėjo mesti baudas.

Jeigu paimtume pirmas tris trečio kėlinio minutes, kai jie pelnė devynis taškus, kokių septynių buvo galima išvengti“, – skaičiavo jis.

Rimtu faktoriumi rungtynėse tapo „Baskonia“ milžinas, 221 cm ūgio Youssoupha Fallas, ilgomis rankomis ir blokais maišęs kauniečių planus lįsti po krepšiu.

„Fallas yra faktorius, bet mes turime žaidėjų, kurie gali jį ištraukti toliau nuo krepšio. Būtų viskas paprasta, jeigu žaidėjai būtų pataikę. Fallas būtų sėdęs ant suolo. Kartais krepšinis yra paprastas ir reikia pataikyti, kai esi laisvas“, – teigė Šaras.

Jis akcentavo ir kibią Pierria Henry bei Luca Vildozos gynybą, išmušusią gynėjus iš vėžių. Lukas Lekavičius padarė penkias klaidas, Alexas Perezas per 7 minutes surinko minus šešis naudingumo balus, tad Jasikevičiui įžaidėjo pozicijoje teko bandyti Thomasą Walkupą ir Marių Grigonį.

„Mus daug kartų išmušė iš pozicijų, išmušė kamuolius, ko neturėtų būti tokiame lygyje“, – pripažino treneris.