0

Pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate iškovojo du lietuvius savo gretose turintis Toronto „Raptors“ (6/19) klubas, kuris namuose 103:96 (26:28, 23:21, 28:22, 26:25) nugalėjo Hjustono „Rockets“ (11/12) komandą.

Aikštės šeimininkai, kurių sudėtyje starto penkete rungtynes vėl pradėjo Jonas Valančiūnas, gerokai sėkmingiau startavo šioje dvikovoje ir po keturis taškus pelnius DeMarui DeRozanui ir Jose Manueliui Calderonui "Raptors" iškart šovė į priekį – 8:0. Nepaisant svečių minutės pertraukėlės, D.DeRozanas pelnė dar penkis taškus ir įpusėjus kėliniui Toronto ekipa jau pirmavo devynių taškų skirtumu – 13:4. Po J.Valančiūno metimo iš vidutinio nuotolio aikštės šeimininkų persvara buvo pasiekusi dvylikos taškų ribą (20:8), tačiau tikslių tritaškių dėka Hjustono komanda ne tik panaikino visą deficitą, bet ir išsiveržė į priekį – 28:26.

Antrojo kėlinio pradžioje pirmuosius du taškus šiose rungtynėse dėjimu iš viršaus pelnė Linas Kleiza, o po dviejų iš eilės Johno Lucaso tritaškių bei Alano Andersono dvitaškio „Raptors“ ekipa vėl susigrąžino keturių taškų pranašumą – 41:37. Labai atkakli kova vyko iki pat didžiosios pertraukos, todėl įpusėjus kėliniui švieslentėje degė lygūs skaičiai – 49:49.

Trečiąjį kėlinį aikštės šeimininkai vėl pradėjo pustrečios minutės spurtu 7:1 ir Toronto komanda dar kartą šiek tiek pabėgo į priekį – 56:50. Likus žaisti keturias minutes Jeremy Linas tritaškiu bei Jamesas Hardenas metimu iš po krepšio vėl sumažino Hjustono komandos atsilikimą iki dviejų taškų (64:66), tačiau po minutės pertraukėlės Toronto krepšininkai vėl susigrąžino šešių taškų persvarą – 77:71.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus penkias minutes aikštės šeimininkų pranašumas priartėjo prie dviženklio (84:75), tačiau J.Hardeno vedini Hjustono krepšininkai dar kartą sumažino atsilikimą – 80:86. Likus žaisti pusantros minutės komandas teskyrė keturi taškai (93:89), o po Carloso Delfino metimo skirtumas dar sumažėjo perpus (95:93), tačiau Toronto komanda sugebėjo išlaikyti pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 103:96.

J.Valančiūnas aikštelėje praleido 14 minučių, pelnė 2 (dvitaškiai 1/2) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus bei kartą suklydo.

19 minučių rungtyniavęs L.Kleiza taip pat surinko 2 (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 0/4) taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus prasižengė.

Nugalėtojams 24 taškus pridėjo A.Andersonas, 19 – D.DeRozanas, 18 – J.Calderonas (10 atk. kam., 14 rez. perd.), 13 – Edas Davisas, 9 – Terrence'as Rossas, 8 – Amiras Johnsonas (8 atk. kam.).

Hjustono klube išsiskyrė J.Hardenas (28 tšk.), Marcusas Morrisas (19 tšk.), Chandleris Parsonsas (12 tšk.) bei C.Delfino (10 tšk.).

„Raptors“ komanda Rytų konferencijoje žengia trylikta, o "Rockets" ekipa Vakaruose žengia devinta.