0

Jono Valančiūno atstovaujama Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Toronto „Raptors“ (6/10) ekipa savaitgalio mačą baigė ne itin džiugiomis nuotaikomis. Kanados komanda rezultatu 98:112 (31:25, 14:22, 27:29, 26:36) suklupo prieš svečius iš Denverio – „Nuggets“ (10/6) krepšininkus.

Lietuvis šiame mače pasižymėjo dvigubu dubliu. J.Valančiūnas aikštėje praleido 37 minutes ir pelnė 18 taškų (8/16 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), atkovojo 11 atšokusių kamuolių, blokavo 3 varžovų metimus, bet sykį suklydo ir 4 – pažeidė taisykles.

Rungtynių eiga:

J.Valančiūnas, kaip įprasta, rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau jau pirmas jo metimas skriejo pro šalį. Kyle‘as Lowry šovė tritaškį, aukštaūgis iš Lietuvos šįkart taip pat buvo tikslus, tad „Raptors“ išsiveržė į priekį – 9:5. Skirtumas dar labiau išaugo (13:6), o Kennethui Fariedui užsimojus jį sumažinti J.Valančiūnas „išrašė“ bloką. Likus žaisti 7 minutes komandas skyrė dviženklis taškų skaičius (20:8) ir skirtumas kelias minutes praktiškai nekito – 25:12. Priešpaskutinę kėlinio minutę lietuvis sudrebino lanką galingu dėjimu (29:18), bet tada taiklumą demonstruoti ėmė „Nuggets“ ekipa – 29:23. Toks skirtumas išliko iki pat kėlinio pabaigos – 31:25.

Antrame ketvirtyje šeimininkai atstatė dviženklį pranašumą (37:27), bet svečiai netrukus jį nurėžė – 37:34. Skirtumas ir vėl kiek paaugo (41:34), tačiau neilgam – 41:39. Kelias minutes trukusį taškų badą nutraukė DeMaras DeRozanas, pataikydamas baudos metimą (42:39), o skirtumui ištirpus iki minimalaus (42:41) J.Valančiūnas padėjo komandai jį bent truputį susigrąžinti – 45:43. K.Fariedas rezultatą išlygino (45:45), o paskutinę minutę „Nuggets“ spėjo išsiveržti į priekį rezultatu 47:45.

Po ilgosios pertraukos taiklų šūvį paleido J.Valančiūnas (47:47) ir vėliau pakartojo tai dar sykį – 49:49. Ekipos apsikeitė tiksliais metimais (53:53), o lietuvis išvedė „Raptors“ į priekį – 55:53. J.Valančiūnas pademonstravo eilinį dėjimą (60:58), šeimininkai šiek tiek padidino pranašumą (66:62), tačiau ne ilgam – 68:68. „Nuggets“ persvėrė rezultatą (71:69), o priešpaskutinę sekundę dvitaškį sviedė Darrellas Arthuras, tad po trečiojo kėlinio priekyje 76:72 buvo „Nuggets“.

„Raptors“ atsilikimas vis didėjo (76:84), bet prabėgus pusei ketvirčio skirtumas sumenko perpus – 84:88. „Nuggets“ spurtavo (84:92), tačiau šeimininkai taip pat nepanoro pasiduoti – 89:94. Denverio klubas nebuvo nusiteikęs leisti varžovams priartėti (100:92), bet likus žaisti tris minutes „Raptors“ atsilikimą sumažino – 96:101. Nate‘as Robinsonas šovė tolimą metimą, o vėliau tai pakartojo dar sykį – 107:96. Per paskutinę minutę „Raptors“ nebepajėgė aptirpdyti skirtumo, tad pergalę 112:98 šventė „Nuggets“.

„Nuggets“: Nate‘as Robinsonas 23, Timofejus Mozgovas (15 atk. kam.) ir Ty Lawsonas – po 16, Darrellas Arthuras 14, Kannethas Fariedas 12 (12 atk. kam.), Jordanas Hamiltonas 10.

„Raptors“: Rudy Gay‘us 23 (9 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 18, DeMaras DeRozanas ir Kyle‘as Lowry (7 rez. perd., 5 klaidos) – po 17, Terrence‘as Rossas 10.