Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ iškovojo užtikrintą pergalę Izraelyje – 93:77 (17:14, 27:19, 27:25, 22:19) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“. Tiesa, laimėjimas nieko nelėmė – žalgiriečiai rungtynių metu sužinojo, kad, nepalankiai susiklosčius mačui Stambule, į kitą etapą nebeprasibraus.

Prieš rungtynes

„Žalgiris“ turnyro lentelėje rikiuojasi 10-as. Kauniečiai iškovoję 12 pergalių ir patyrę 15 pralaimėjimų. Žalgiriečiai nuo aštuntosios pozicijos, kuri leistų žaisti atkrintamosiose, atsilieka trimis laimėjimais. Liko trys turai, tad „Žalgiris“ turi laimėti visas rungtynes ir tikėtis varžovų pralaimėjimų.

„Maccabi“ (10 pergalių / 16 pralaimėjimų) užima 12-ąją vietą ir patekti į atkrintamąsias vilčių nebeturi.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Kaune laimėjo Izraelio komanda. Ji spalio 28-ąją šventė pergalę 87:74. „Maccabi“ puikiai atakavo – pataikė 62 procentus dvitaškių (23/37) ir 41 procentą tritaškių (7/17). Žalgiriečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 39:26. Šeimininkai puldami sugriebė 18 kamuolių. „Žalgiris“ atliko 23, „Maccabi“ – 14 rezultatyvių perdavimų.

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“ atkovojo ginčo kamuolį, o pirmuosius taškus pelnė svečių kapitonas Paulius Jankūnas (2:0 – 1 minutė). Po Kevino Pangoso ir Edgaro Ulanovo tritaškių svečiai buvo priekyje 7:3 (3 min.).

„Maccabi“ laimėjo atkarpą 5:0 ir persvėrė rezultatą (8:7 – 5 min.).

Šeimininkai 7-ąją minutę pirmavo 14:9, bet „Žalgiris“ ketvirtį baigė spurtu 8:0 (17:14).

Antrasis kėlinys

Didžioji antrojo kėlinio dalis klostėsi permainingai.

Tačiau ketvirčio pabaiga priklausė kauniečiams. Jie spurtavo 10:0. Per šią atkarpą du tritaškius pataikė K. Pangosas, vieną – E. Ulanovas (42:31 – 19 min.).

44:33 „Žalgirio“ naudai. Pertrauka.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ persvara pasiekė rekordinę ribą – 47:33 (21 min.).

Žalgiriečiai ilgai išlaikė dviženklę persvarą. Tačiau vėliau prabilo „Maccabi“ snaiperiai. Du tritaškius iš eilės pataikė Victoras Ruddas, vieną – Sylvenas Ladesbergas. Šeimininkai priartėjo (52:59 – 27 min.).

Svečiai į tokius varžovų veiksmus atsakė savuoju spurtu. Tritaškį pataikė Renaldas Seibutis, dvitaškį – Brockas Motumas, greitą ataką taikliu metimu iš po krepšio baigė K. Pangosas (66:53 – 29 min.).

„Žalgiris“ 13 taškų pirmavo ir prieš paskutinįjį kėlinį – 71:58.

Ketvirtasis kėlinys

Kauniečiai ketvirtajame kėlinyje pasiekė naują pranašumą rekordą – 15 taškų (75:60).

Šeimininkai pasiduoti nebuvo linkę. „Maccabi“ laimėjo atkarpą 9:0 (75:79 – 37 min.).

Svečiai į tai atsakė spurtu 9:0 (75:88 – 39 min.) ir nugalėjo.

Statistika

„Žalgiris“ puikiai metė dvitaškius, „Maccabi“ – tritaškius. Žalgiriečiai pataikė 31 dvitaškį iš 48 (65 procentai), šeimininkai – 14 tritaškių iš 24 (58 proc.).

Abi komandos retai atakavo nuo baudų metimų linijos: „Maccabi“ – 13, „Žalgiris“ – devynis kartus.

„Žalgiris“ prarado devynis kamuolius.

„Maccabi“: Victoras Ruddas 16, Sylvenas Landesbergas 11, Diamonas Simpsonas 10 (5/7 dvitaškių), Devinas Smithas 10 (5 rezultatyvūs perdavimai).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20 (5/10 dvit.), Kevinas Pangosas 15, Antanas Kavaliauskas 14 (6/8 dvit., 7 atkovoti kamuoliai), Paulius Jankūnas 12 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Brockas Motumas 10.