57
Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateikė didžiausią šio sezono staigmeną. Namuose žaidę Lietuvos čempionai, net ir likę be vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus, 79:74 nugalėjo pirmoje vietoje reguliariajame sezone žengiantį amžiną varžovą Maskvos „CSKA“.\

57

Visų rungtynių metu komandos žaidė apylygiai, nors priekyje dažniau buvo svečiai iš Rusijos, o nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis susitikimo akimirkomis.

Beveik visą paskutinį kėlinį „Žalgiris“ žaidė be vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus, kuris už dvi technines pražangas buvo išsiųstas į rūbinę.

„Žalgiris“: K. Pangos 21, A. Lima (5 atk. kam.) 12, P. Jankūnas 11, L. Westermann (10 rez. perd.) 10, E. Ulanovas (6 atk. kam.) ir B. Motum po 9.

„CSKA“: J. Augustine (7 atk. kam.) 15, N. De Colo ir C. Higgins po 11, A. Vorontsevich ir V. Khryapa po 9.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Rungtynes sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie po dviejų minučių buvo priekyje 7:2. Pirmas 4 taškus pelnė vidurio puolėjas Augusto Lima, tritaškį smeigė Kevinas Pangosas.

Po šešių minučių aikštės šeimininkai pirmavo 14:13, visus taškus buvo pelnę du žaidėjai: Augusto Lima (8 tšk.) ir Kevinas Pangosas (6 tšk.).

Kaune susirinkę sirgaliai užtraukė ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pašiepiančią skanduotę, o po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo lygus 20:20.

Antras kėlinys

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo apylygiai, o Kaune susirinkę sirgaliai vis dažniau piktinosi teisėjų sprendimais. Po 4 minučių „CSKA“ buvo priekyje 28:29.

Techninę pražangą prieš pat kėlinio pabaigą užsidirbo kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius, kuris rėkė teisėjams, kad varžovas sužingsniavo.

Po dviejų kėlinių 38:45 priekyje buvo Maskvos „CSKA“.

Trečias kėlinys

Aikštės šeimininkai po pertraukos sugrįžo supykę ir jau po trijų žaidimo minučių pirmavo 50:47.

Maskvos „CSKA“ ilgai nemiegojo ir vėl įgavo pirmaujančių vaidmenį. Likus žaisti 1:30 min., svečiai buvo priekyje 55:58.

Ketvirtas kėlinys

Pačioje kėlinio pradžioje iš aikštės teisėjai išprašė Šarūną Jasikevičių, kuris už kalbas užsidirbo antrąją techninę pražangą.

Likus žaisti 5 minutes, „CSKA“ pirmavo 65:70.

Prieš rungtynes

Eurolygos istorijoje, skaičiuojant nuo 2000-ųjų, tarpusavio statistika yra triuškinanti: Maskvos komanda laimėjo visus 17-ka žaistų rungtynių.

Nors Rusijos komanda ir buvo patyrusi tris pralaimėjimus iš eilės prieš „Fenerbahče“ (79:95), „Crvena Zvezda“ (78:67) ir Madrido „Real“ (95:85), tačiau į Kauną komanda atvyko po pergalių prieš „Emporio Armani“ (101:65) ir Bambergo „Brose Basket“ (85:64).

Tuo tarpu „Žalgiris“ per paskutines penkias rungtynes iškovojo vieną pergalę ir patyrė keturias nesėkmes, o reguliariojo sezono lentelėje užima 13-ąją vietą. „CSKA“ kol kas žengia pirma.

Naudingiausiai Lietuvos čempionų gretose Eurolygoje rungtyniauja Paulius Jankūnas, renkantis po 12,9 taško ir atkovojantis po 6,3 kamuolio per susitikimą. Jam geriausiai talkina Brockas Motumas. Australas vidutiniškai pelno 12,2 taško.

Neabejotinas „CSKA“ klubo lyderis yra Nando De Colo, kuris renka net po 19,9 taško ir 22,2 naudingumo balo per rungtynes. Antras pagal rezultatyvumą – iš rikiuotės iškritęs ir į Kauną neatvykęs serbas Milošas Teodosičius, kuris pelno po 16,9 taško ir atlieka net po 7,6 rezultatyvaus perdavimo.

Maskvos ekipa yra rezultatyviausia turnyro komanda (vid. 88,94) ir antra pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 20,39). Maža to, Rusijos klubas taikliausiai meta dvitaškius (55,59%) ir tritaškius (42,01%).