Marijampolės „Sūduva“ – istoriniame ketvirtajame UEFA Europos lygos atrankos etape. Nors suvalkiečiai išvykoje 1:1 sužaidė su „Sion“, tačiau prieš tai iškovota pergalė namuose 3:0 atvėrė duris į paskutinį atrankos etapą. Šis pasiekimas – geriausias klubo istorijoje.

Dabar iki Europos lygos turnyro marijampoliečiams liko vienas žingsnis. Burtai, kurie nuspręs būsimą varžovą bus traukiami penktadienį.

Vienintelis klubas, kuris kada nors buvo pasiekęs tokias aukštumas Europos lygos atrankoje – Vilniaus „Žalgiris“, kuris tai padarė dar 2013-siais.

Rungtynių Ženevoje pradžia buvo gan rami, nei viena komanda nesukūrė rimtesnių progų pasižymėti. Bent jau per pirmas minutes „Sūduva“ nekartojo klaidų, kurias darė susitikime su „Liepaja“ ir neužsidarė savo aikštės pusėje.

Laikas bėgo, įvarčių nekrito, tačiau „Sion“ atakos darėsi vis pavojingesnės. Pasižymėti keletą kartų galėjo Moussa Konate, tačiau vieną jo smūgį atmušė Ivanas Kardumas, kitą kartą nesėkmingai sužaidė pats puolėjas.

Baigiantis pirmajam kėliniui į virpstą pataikė Nicolas Luchingeris, tačiau I. Kardumo prisilietimo užteko, kad kamuolys vartų tinkle nesuspurdėtų. Po pirmų 45-ių minučių rezultatas buvo 0:0.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, po keitimo aikštėje pasirodęs Adryanas galva smūgiavo iš arti. Laimei, kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Marijampolėje Ivanui Kardumui turėtų iškilti paminklas: vartininkas per keletą minučių atrėmė du pavojingus varžovų smūgius.

Deja, tačiau Moussa Konate nutraukė „Sion“ įvarčių badą. Puolėjas aukšta trajektorija permetė Ivaną Kardumą ir išvedė savo komandą į priekį 1:0.

Nors varžovai turėjo dar keletą gerų progų, tačiau jų neišnaudojo, o Robertas Vėževičius prasiveržė kraštu, išbėgo prieš vartininką ir jį nuginklavo 80-ąją rungtynių minutę! 1:1, o tai reiškė, kad šveicarams reikėjo mušti 4 įvarčius per 10 minučių.

Viskas! Rungtynės baigėsi ir „Sūduva“ keliauja į ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą!

Už šį pasiekimą „Sūduvos“ biudžetas papilnės net 895 tūkstančiais eurų. Portalui tv3.lt Marijampolės klubo prezidentas Vidmantas Murauskas sakė, kad klubo biudžetas yra 700 tūkst., į jį jau įskaičiuoti 215 tūkst., kuriuos marijampoliečiai gavo už dalyvavimą pirmame atrankos etape.