Klaipėdos „Neptūnui“ iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalių trūksta vienos pergalės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 85:83 (28:29, 18:20, 22:13, 17:21) palaužė „Prienus“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Komandų startiniai penketai:

„Prienai“: Paulius Ivanauskas, Gintaras Kadžiulis, Artūras Milaknis, Gediminas Orelikas ir Artūras Valeika.

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas, Deividas Gailius, Martynas Mažeika, Valdas Vasylius ir Vytautas Šarakauskas.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Uostamiesčio krepšininkai, iškart pabėgę į priekį 10:4. „Prienai“ atakas daugiausiai stengėsi užbaigti iš toli, tačiau snaiperių taikiklis buvo nusimušęs (1 iš 4 bandymų). Aktyviai V.Šarakauskas žaidė ne tik gynyboje, bet ir puolime – po 4 jo taškų iš eilės „Neptūnas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (16:6). Iniciatyvos ėmėsi G.Kadžiulis, pelnęs 6 iš 8 aikštės šeimininkų taškų (14:16).

Nors Kazio Maksvyčio auklėtiniai išlaikė persvarą savo rankose, „Prienai“ nuolat kvėpavo jiems į nugarą. Galiausiai – likus pusantros minutės Prienų krepšininkai po A.Valeikos dvitaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį (24:23). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė tiksliomis atakomis, tačiau „Prienai“ išliko priekyje – 29:28.

Po rezultatyvaus pirmojo kėlinio antrajame krepšininkų puolimas nebuvo toks uraganinis. Po 4 prieniškių taškų tuo pačiu atsakė ir svečiai (33:32). „Prienai“ vienu metu atitrūkti pabandė, kai G.Kadžiulis pataikė tritaškį, abu baudos metimus realizavo Siimas-Sanderis Vene (40:34), tačiau V.Šarakausko ir D.Gailiaus pastangomis „Neptūnas“ atsitiesė ir sumažino deficitą iki 2 taškų (42:44). Besibaigiant kėliniui V.Šeškaus auklėtiniai pabandė dar labiau pabėgti į priekį, tačiau D.Gailiaus ir Arno Butkevičiaus metimai iš po krepšio to padaryti neleido. Įpusėjus mačui – „Prienai“ pirmauja 49:46.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą ir laimėjęs atkarpą 8:4 persvėrė rezultatą (54:53). Nors kelis kartus aikštės šeimininkai sėkmingai atsakė į varžovų bandymus atitrūkti, V.Šarakauskas ir nuo atsarginių suolo pakilęs Marius Runkauskas surengė dar vieną spurtą, leidusį Klaipėdos klubui įgyti tvirtesnį pranašumą – 70:62.

Paskutiniajame ketvirtyje kurį laiką stabiliai laikėsi tas pats 8 taškų skirtumas (74:66). Rekordinę persvarą „Neptūnas“ įgijo po Giedriaus Gusto dvitaškio (76:66), o vėliau persvara padidėjo dar labiau po D.Gailiaus ir M.Runkausko taškų (81:69). Ne itin sėkmingai iš toli atakavę „Prienų“ snaiperiai kilo į šturmą – A.Milaknio ir G.Oreliko tritaškiai privertė K.Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės (75:81). Po jos prieniškiai atsilikimą perkirpo perpus (80:83), tačiau aikštės šeimininkų dominavimą nutraukė šaltakraujiškas V.Vasyliaus dvitaškis (85:80).

Per 24 atakai skirto laiko sekundes varžovams surengti atakos neleidę „Prienai“ kitoje atakoje A.Milakniui pataikius iš toli sukėlė visus arenoje susirinkusius sirgalius ant kojų – Prienų komanda priartėjo iki 83:85. Aikštėje prasidėjo chaosas – klaipėdiečiai turėjo tris puikias progas pelnyti taškus, tačiau jų nesugebėjo. Panaši situacija įvyko ir kitoje aikštės pusėje, kai dėkingoje situacijoje buvęs G.Kadžiulis nepataikė į krepšį. Per likusias 13 sekundžių „Prienai“ nerado kelio link varžovų krepšio ir „Neptūnas“ šventė svarbią pergalę 85:83.