60
„Žalgiris“ – „Real“  BNS Foto

Įspūdinga pergalė Kaune: „Žalgiris“ patiesė Eurolygos vicečempioną „Real“ klubą

Geriausi epizodai, Evanso ir Cavanaugh komentarai

Kauno „Žalgiris“ (7/7) pasiekė įspūdingą pergalę Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje 81:72 (18:21, 19:14, 19:20, 25:17) sugebėjo patiesti Senojo žemyno turnyro vicečempioną Madrido „Real“ (9/5) klubą.

60

Tai yra penktoji „Žalgirio“ pergalė per 27 šių komandų susitikimus ir vos antroji „karališkojo“ klubo nesėkmė išvykoje šiame sezone.

„Real“ prieš šį susitikimą Eurolygoje per pastarąsias 10 rungtynių buvo pasiekęs net 8 pergales.

Rungtynių lūžis įvyko pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Sužaidus 35 min. po Mario Hezonjos tritaškio švieslentėje dar degė absoliuti lygybė (66:66), tačiau per likusią atkarpą „Žalgiris“ įspūdingai spurtavo 15:6 ir palaužė tituluotus varžovus iš Ispanijos sostinės.

Labiausiai prie šio spurto inicijavimo prisidėjo savo kovingumo dėl atšokusių kamuolių žavėjęs Arnas Butkevičius, įspūdingai puolime žaidę Keenanas Evandas ir Tyleris Cavanaugh bei „Real“ milžino Waterio Tavareso smūgį alkūnę likus 2 min. į veidą sugėręs Rolandas Šmitas. Už šį grubų taisyklių pažeidimą teisėjai Ispanijos klubo aukštaūgiui skyrė nesportinę pražangą, o ją su kaupu išnaudojęs „Žalgiris“ įtvirtino saldžią savo pergalę.

Artimiausias rungtynes kauniečiai žais gruodžio 23 d., kai namų arenoje susitiks su Miuncheno „Bayern“.

„Žalgiris“: K.Evansas 20 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 19 , T.Cavanaugh 15 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 10 (7 atk. kam.), R.Šmitas 7 (5 atk. kam.), L.Birutis 4 (7 atk. kam.), T.Dimša 3, D.Giedraitis 2, K.Hayesas 1 (5 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), K.Lukošiūnas 0, M.Krivas 0.

„Real“: D. Musa 22, M.Hezonja 17. W. Tavaresas 8 (7 atk. kam.), V. Poirier 6, P. Cornelie 5.

Rungtynių eiga

Kauniečiai rungtynes pradėjo dviem taikliais Edgaro UIanovo ir ir Keenano Evanso tritaškiais ir įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo 10:10. Solidų puolimą demonstravusi „Real“ ekipa buvo atitolusi iki 19:15, tačiau Tomas Dimša tritaškiu žalgiriečius vėl priartino prie varžovų. Po pirmojo kėlinio „Real“ pirmavo 21:18.

Antrajame kėlinyje po Arno Butkevičiaus ir Lauryno Biručio taškų įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 27:25.

Tyleris Cavanaugh pratęsė sėkmingą Lietuvos klubo atkarpą – pataikė tritaškį iš toli ir emocingai išreiškė visą susikaupusį sportinį pyktį. Po dviejų kėlinių Lietuvos klubas pirmavo 37:35.

Po didžiosios pertraukos įvyko puiki „Žalgirio“ atkarpa – Kevarriusas Hayseas ir  Rolandas Šmitas apdovanojo blokais milžiną Walterį Tavaresą ir kauniečiai įgijo 7 taškų pranašumą.

Visgi netrukus K. Maksvytis dėl pernelyg karštų emocijų buvo nubaustas technine pražanga, o „karališkasis“ klubas netruko panaikinti visą  „Žalgirio“ pranašumą ir pats išsiveržė į priekį 55:50 (28 min.).

Edgaras Ulanovas smeigė tritaškį ir kauniečiai vėl priartėjo, o Keenanas Evansas kėlinio pabaigoje tolimu metimu vėl sukūrė žalgiriečiams vieno taško pranašumą – 56:55 (30 min).

Paskutiniame kėlinyje sezono rungtynes sužaidęs Tyleris Cavanaugh smeigė du itin svarbius tritaškius ir „Žalgirio“ vyrai sužaidus 32 min pirmavo 62:60.

Vienas „Real“ lyderių Mario Hezonja pataikė tritaškį ir įpusėjus kėliniui švieslentėje degė keturi šešetai – 66:66.

Arnas Butkevičius fantastiškai kovojo gynyboje – jo atkovoti kamuoliai suteikė „Žalgiriui“ galimybes kartoti savo netaiklius metimus. Po R. Šmito ir K. Evanso dvitaškių Kauno ekipa įgijo 4 taškų persvarą (37 min.).

Likus porai minučių iki mačo pabaigos „Real“ milžinas Walteris Tavaresas smūgiu iš alkūnės nokautavo R. Šmitą, už ką  „Real“ milžinas buvo nubaustas nesportine pražanga. Po K. Evanso dvitaškio mūsiškiai įgijo rekordinę 8 taškų persvarą, kurios nebeišvaistė ir šventė pelnytą pergalę.