Saudo Arabijoje tęsiasi šių metų Dakaro ralis – trečiadienį dalyviai varžėsi jau dešimtajame iš numatytų dvylikos greičio ruožų. Šį kartą įspūdingai pasirodė ir istorinį rezultatą pasiekė jaunasis Rokas Baciuška – Dakaro debiutantas laimėjo greičio ruožą!

Lengvųjų motobagių klasėje važiuojantis 22-ejų R. Baciuška startavo iš septintos vietos, bet greitai pradėjo kopti aukštyn ir pasiekęs penktąjį punktą jau lyderiavo. Persvarą jis išlaikė iki pat pabaigos ir šventė istorinę pergalę.

Trasą R. Baciuška įveikė per 3 val. 36 min. 55 sek. Lietuvis 1 min. 58 sek. aplenkė lenką Aroną Domzalą, 2 min. 8 sek. – brazilą G.F.Guellį, 3 min. 12 sek. – lenką Michalą Goczalą.

Po sąlyginai nesėkmingos vakar dienos, kai R. Baciuška finišavo septintas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į penktą vietą, jaunas užsispyręs žemaitis supyko ir pažadėjo visiems, kad šiandien jau laikas spausti. Ir pažadas buvo ištesėtas su kaupu – lietuvis šiandien aplenkė visus savo konkurentus ir laimėjo greičio ruožą. Tai tik antras kartas, kai greičio ruožą Dakaro ralyje laimi lietuvis – prieš pora metų tai automobilių klasėje pavyko padaryti Vaidotui Žalai.

Po šios pergalės R. Baciuška iki finišo likus vos dviem greičio ruožams susigrąžino sau ketvirtą vietą bendroje įskaitoje.

Dalyviai šiame ruože turėjo įveikti 375 km.

Automobilių klasėje Vaidotas Žala („Teltonika Racing“, „Xraid Mini John Cooper Works Rally“) pasiekė finišą 12-oje vietoje (+00:09:24). Greičio ruožą jis įveikė per per 3 val. 2 min. 7 sek.

Antanas Juknevičius nuo kolegos atsiliko, bet išvengė bėdų ir nuo pat starto demonstravo stabilius rezultatus ir greitį. Jis finišavo per 3 val. 21 min. 32 sek. ir buvo 36-as (+00:28:49).

Motociklų klasėje Arūnas Gelažninkas finišavo per 3 val. 28 min. 43 sek. Lietuvis triumfavo „vienišių“ klasėje, o bendroje motociklų įskaitoje liko 31-as.

„Visą dieną praleidau dulkėse, jų buvo kaip niekad daug. Lenktyniavau kartu su čekų motociklininku Milanu Engelu, esančiu antroje vietoje. Pakaitomis išsiverždavome į priekį, kova buvo labai azartiška. Daugelis lenktynininkų „nepaėmė“ vieno waypoint‘o, tačiau mes, nors ir šiek tiek praradę laiko, surinkome visus“, – sakė A.Gelažninkas.

Vaidotas Paškevičius sunkvežimių klasėje finišavo 11-oje vietoje – trasą įveikė per 3 val. 27 min. 31 sek.

ETAPO EIGA:

15.50 val. T. Jančys taip pat pasiekė finišą. Jis distancijoje užtruko 3 val. 59 min. 59 sek. ir užėmė 15-ą vietą (+00:23:04).

Trečiadienį greičio ruožo finišą pasiekė visi Lietuvos ekipažai.

15.20 val. Gintas Petrus taip pat finišavo. Trasoje jis užtruko 3 val. 55 min. 44 sek. ir preliminariai užėmė 49-ą vietą (+01:03:01).

15.00 val. R. Baciuška, jauniausias Dakaro lenktynėse dalyvaujantis lietuvis, laimėjo pirmąjį savo Dakaro greičio ruožą ir atnešė pirmą pergalę lietuviams šiais metais. Nuo pat pirmo greičio ruožo pirmą kartą lenktyniaujantis Dakaro ralyje tauragiškis R. Baciuška visada finišuodavo tarp greičiausių lenktynininkų.

Jis tik du kartus finišavo septintuke greičiausių, visus likusius greičio ruožus jis finišuodavo ne žemiau penktos vietos savo T4 – bagių – klasėje. Tai viena didžiausių konkurencijų pasižyminti klasė – prie starto šių metų Dakare šioje klasėje stojo net 47 dalyviai ir Rokas nuo pat pirmojo greičio ruožo buvo vienu iš lyderių.

14.19 val. R. Baciuška WP7 pasiekė toliau užtikrintai pirmaudamas! Artimiausią varžovą jis lenkia jau 2 min. 55 sek. ir lekia finišo link. Iki šio liko įveikti paskutinius 48 km.

14.09 val. A.Juknevičius pasiekė finišą. 375 km jis įveikė per 3 val. 21 min. 32 sek. ir užėmė 36–ą vietą.

13.33 val. Antanas Juknevičius pasiekė WP7 ir juda finišo link. Lietuvis kol kas 36-as. G. Petrus savo ruožtu į WP6 atvažiavo 51-as.

13.24 val. V.Žala pasiekė finišą ir išlaikė 12-ą vietą (+00:09:24). Greičio ruožą jis įveikė per per 3 val. 2 min. 7 sek.

13.08 val. R.Baciuška pasiekė 258 km tarpinį finišą (WP6) ir toliau pirmauja. Lietuvis 1 min. 17 sek. lenkia lenką artimiausią varžovą.

12.51 val. V.Žala pasiekė paskutinį tarpinį finišą (327 km) ir užima 12–ą vietą (+00:08:14).

12.43 val. Neįtikėtina! R. Baciuška įveikęs 213 km (WP5) pakilo į pirmą vietą! Nuo antros ir trečios vietos jis atitrūko daugiau nei po minutę.

12.27 val. V.Paškevičius sunkvežimių klasėje po 213 km (WP5) išlaikė 10-ą poziciją.

12.26 val. A.Juknevičius pasiekė WP6 ir išlaikė 37-ą vietą.

12.17 val. G.Petrus po 170 km (WP4) – 52–as.

12.07 val. R. Baciuška toliau išlaiko tempą ir įveikęs jau 170 km (WP4) važiuoja 3-ias. Nuo lyderio lietuvis atsilieka tik 12 sek.

12.01 val. A.Gelažninkas pasiekė finišą. Jis 375 km įveikė per 3 val. 28 min. 43 sek. Lietuvis triumfavo „vienišių“ klasėje, o bendroje motociklų įskaitoje liko 31-as.

11.56 val. A.Juknevičius įveikė 213 km (WP5) ir žengia 37–as.

11.40 val. V.Žala jau pasiekė WP6 punktą ir šiame pagerino poziciją – dabar važiuoja 13-as.

11.30 val. Po 128 km (WP3) R.Baciuška išlieka 3–ias. A.Gelažninkas – tarpiniame finiše ir po 327 km (WP7) išlieka 32-as.

11.26 val. G. Petrus į WP2 punktą atvažiavo būdamas 55–as.

11.26 val. V.Žala įveikė 213 km ir pasiekė WP5. Kol kas lietuvis išlaiko stabilų rezultatą ir važiuoja 16–as.

10.54 val. R. Baciuška lekia greitai. Motobagių klasėje po WP1 jis buvo trečias, nuo lyderio atsilikdamas tik 13 sek.

10.52 val. WP2 pasiekė ir sunkvežimių klasėje važiuojantis V.Paškevičius, kuris rikiuojasi 12–as.

10.50 val. A.Juknevičius jau įveikė po 128 km WP3 punkte buvo 42-as (+00:09:59).

10.30 val. A. Juknevičius pasiekė WP2 punktą ir po 85 km važiuoja 40–as.

10.16 val. V. Žala jau trečiame punkte. Jį pasiekęs lietuvis toliau rikiuojasi 15–oje vietoje. Nuo lyderio V. Žala atsilieka 3 min. 22 sek.

09.57 val. WP1 pasiekė ir A. Juknevičius – jis kol kas važiuoja 39-as.

9.54 val. A. Gelažninkas toliau išlieka 32-as – jis jau pasiekė WP5 punktą ir įveikė 212 km.

9.44 val. Puikus V. Žalos tempas. Lietuvis WP1 punktą pasiekė būdamas šalia lyderių – nuo pirmaujančio Carlo Sainzo atsiliko tik 45 sek. Įveikus 85 km ir pasiekus WP2 V. Žala buvo 15–as.

9:05 val. startuoja Vaidotas Žala (automobiliai).

9.05 val. A.Gelažninkas jau įveikė tris punktus ir 128 kilometrus. WP1 jis pasiekė 27–as, bet WP2 punkte jau buvo 32–as. Šią poziciją jis išaikė ir WP3.

7.18 val. Startavo A. Gelažninkas (motociklai).