Po atsakomųjų Europos lygos pusfinalių rungtynių paaiškėjo, kad finale susikaus Bilbao „Athletic“ ir Madrido „Atletico“ vienuolikės.

Ispanijos sostinės ekipa 0-1 palaužė „Valencia“ (bendras rezultatas: 2-5), o baskai įveikė Lisabonos „Sporting“ 3-1 (bendras rezultatas: 4-3).

Po 16 minutę pelnyto puolėjo Markelio Susaetos įvarčio „Athletic“ įsiveržė į priekį. Svečiams prireikė beveik pusvalandžio atstatyti pusiausvyrą, tačiau „Sporting“ futbolininkai neilgai džiaugėsi, nes paskutinę pirmojo kėlinio minutę Bilbao ekipos puolėjas Ibao Gomezas dar kartą pasiuntė kamuolį į portugalų vartus.

Kelialapį į finalą atnešusį įvartį „Athletic“ puolėjas Fernando Llorente pelnė 88 minutę.

Pirmąjame kėlinyje „Valencia“ svečiams iš Ispanijos sostinės neleido nė įkvėpti, tačiau beprotiškas „šikšnosparnių“ spaudimas iki pat pertraukos liko bevaisis.

Antrąjame kėlynije pasiteisino auksinė futbolo taisyklė - „neįmuši tu, įmuša tau“. 60 mačo minutę „Atletico“ puolėjas Adriano išvedė svečius į priekį ir galutinai paskandino „Valencia“ viltis pakovoti dėl pergalės.

Europos lygos finalas bus žaidžiamas gegužės 9 d. 55 600 žiūrovų talpinančiame Bukarešto „National“ stadione.

Rezultatai:

„Valencia“ 0-1 Madrido „Atletico“

60' [0-1] Adriano 79 minutę iš aikštės buvo pašalintas „Atletico“ saugas Tiago Mendes.

Bilbao „Athletic“ 3-1 Lisabonos „Sporting“

16' [1-0] M.Susaeta43' [1-1] R.van Wolfswinkel45' [2-1] I.Gomez88' [3-1] F.Llorente