Barselonos (Ispanija) „Formulės 1“ etapą trečius metus iš eilės laimėjo britas Lewisas Hamiltonas. Kartu jis tapo čempionato lyderiu.

Nuo pat starto trasoje dominavo „Mercedes“ bolidai. Pirmasis startavęs Valtteri Bottas jau pirmojo posūkio metu užleido pozicijas L. Hamiltonui, o šis lyderiu išliko visą likusią lenktynių distanciją.

V. Bottas savo ruožtu liko antras, o trečią vietą iškovojo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“).

L. Hamiltonas gavo papildoma įskaitinį tašką už greičiausią lenktynių ratą.

L Hamiltonas su 112 taškų tapo naujuoju čempionato lyderiu.

Trejetukas dabar, po penktųjų lenktynių, iššsidėstęs taip pat, kaip finišo rikiuotė Barselonoje.

Antroje vietoje rikiuojasi V. Bottas (105), į trečią vietą pakilo M.Verstappenas (66).