16
G. Masiulis. (nuotr. FIBA Europe)

FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape Vilniaus „Rytas“ (2/3) trečiadienio vakarą laimėjo išlikimo kovą, kai J grupės rungtynėse Stambule net 92:69 (19:19, 23:12, 22:21, 28:17) sutriuškino vietos „Bahčešehir Koleji“ (0/5) klubą.

16

Po šios pergalės vilniečiams grupėje liko paskutinis mačas su Manresos BAXI komanda.

Kitą savaitę vyksiančiame susitikime norint patekti į turnyro ketvirtfinalį Vilniuje šeimininkams reikės ne tik laimėti, bet tą padaryti bent 14 taškų skirtumu, nes pirmajame tarpusavio mače ispanams buvo pralaimėta 69:82.

O šio vakaro rungtynes vilniečiai pradėjo spurtu 7:0. Tiesa, Stambulo ekipa po pertraukėlės kiek prabudo ir greitai jau buvo visai šalia svečių.

Galiausiai kėlinį komandos baigė lygiu rezultatu (19:19). Vis tik paskui „Rytas“ įrodinėjo savo pranašumą.

Po spurto 9:0 antrojo kėlinio pradžioje jie pirmavo 28:19 ir nuolat išliko priekyje. Turkai žaidė labai neužtikrintai, o vilniečiai tuo puikiai naudojosi. „Rytas“ po pirmosios mačo dalies pirmavo 42:31.

Po pertraukos vilniečiai toliau sėkmingai pirmavo dviženkliu taškų skaičiumi. Varžovai vis bandydavo priartėti, bet labai laiku trečiajame kėlinyje penkis taškus iš eilės pelnė Lukas Uleckas ir vėl kiek atitolino vilniečius (62:47).

Stambulo ekipa vis bandė rengti spurtus ir artėti, bet tą pavykdavo padaryti tik labai nežymiai. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui komandas skyrė 13 taškų (74:61).

Galiausiai „Rytas“ be didesnio vargo ne tik išsaugojo susikrautą solidų pergalingą pranašumą, o jį dar ir padidino, bei laimėjo šį žūtbūtinį mūšį 92:69.

„Rytas“ puikiai pataikė iš toli, kai realizavo 14 tritaškių iš 31 ( 45,1 proc.).

„Bahčešehir“: Muhammedas Baygulas 15 (7 atk. kam.), Jerry Boutsiele 14 (6 atk. kam.) Jamaras Smithas 11, Langstonas Hallas ir Conoras Morganas po 8.

„Rytas“: Gytis Masiulis 14 (5 atk. kam.), Martynas Echodas 13, Gytis Radzevičius ir Lukas Uleckas po 12, Margiris Normantas 11, Marcusas Fosteris 10 (7 rez. perd., 5 kld.), Elvaras Fridrikssonas 8 (6 rez. perd.).