Nutrūko 23-ųjų iš eilės Kauno „Žalgirio“ pergalių serija Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Sekmadienį žalgiriečiai išvykoje nusileido Klaipėdos „Neptūno“ komandai 65:67 (23:20, 13:15, 17:19, 12:13). Su 24 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais kauniečiai ir toliau išlieka LKL lyderiai.

Po kelių nesėkmingų bandymų žalgiriečių taškų sąskaitą atidarė netaiklų metimą dėjimu pataisęs Edgaras Ulanovas, čia pat krepšio link nėrė Jamesas Andersonas – 4:6. Tritaškį realizavo E.Ulanovas, tačiau šeimininkai sėkmingai atakas užbaiginėjo tolimais šūviais ir priartėti „Žalgiriui“ neleido (7:12). Užtikrintai gynyboje dirbo J.Andersonas, blokavęs Martyno Mažeikos bandymą, baudos metimą realizavo Paulius Jankūnas, iš po krepšio taikliai metė Lukas Lekavičius, bet klaipėdiečiai pavydėtinu taiklumu atakavo iš trijų taškų zonos (6 iš 6) bei privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 10:18. Po jos iniciatyvos ėmėsi aikštėje pasirodė Artūras Gudaitis, keturi jo taškai mažino atsilikimą perpus (14:18). Pasiteisino dar vienas Lietuvos čempionų trenerių štabo ėjimas: nuo suolo pakilęs Willas Cherry puikiai iškišo kamuolį septintąjį tašką rinkusiam E.Ulanovui, netrukus įžaidėjas perėmė kamuolį ir, pelnęs keturis taškus be atsako, persvėrė rezultatą – 20:18. Ketvirčio pabaigoje prasiveržė emocijos, abi komandos užsidirbo po techninę pražangą ir kauniečius priekyje išlaikė taiklūs baudų metimai – 23:20.

Antrojo kėlinio pradžioje vaizdas nesikeitė: šeimininkų gynybą sugriovė puikiai kamuolį dėjimą atlikusiam A.Gudaičiui perdavęs J.Andersonas, sėkmingai nugara sužaidė Darius Songaila, bet klaipėdiečiai neleido atitrūkti pataikydami septintąjį tritaškį – 27:23. D.Songaila pelnė dar du taškus, trečiąjį kamuolį perėmęs W.Cherry jį siuntė komandos kapitonui P.Jankūnui ir šis persvarą didino dvitaškiu – 32:27. Visiškai laisvas tritaškį smeigė Artūras Milaknis, baudos metimą pataikė Robertas Javtokas, tačiau uostamiesčio krepšininkai toliau neįtikėtinai šaudė iš toli (35:33). Per likusį antrojo kėlinio laiką abi komandos taškus rinko tik nuo baudų metimo linijos ir „Žalgiris“ išlaikė minimalų pranašumą – 36:35.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai toliau naudojosi varžovų spragomis baudos aikštelėje: nusiėmęs kamuolį puolime taškus pelnė rezultatyviausias kauniečių krepšininkas E.Ulanovas, savo paties metimą taisė R.Javtokas – 40:35. Tvirta R.Javtoko užtvara pasinaudojęs iš vidutinio nuotolio taikliai metė W.Cherry, netrukus kabliu įmetė pats R.Javtokas, o nepasiruošusius šeimininkus užklupo ir kamuolį perėmęs pirmuosius savo taškus pelnė Tomas Dimša (46:40). Tuomet techninę pražangą užsidirbo D.Songaila bei žaidimo ritmą pajutę klaipėdiečiai, surengę didžiausią spurtą šiose rungtynėse, pastebimai atitrūko – 46:52. Po G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi J.Andersonas: pastarasis smeigė tritaškį nuo lentos, sumetė baudas, kėlinį užbaigė nesustabdomu prasiveržimu ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas teskyrė vienas taškas – 53:54.

Sėkmingą žaidimą kauniečiai tęsė ir lemiamo ketvirčio pradžioje: keturis taškus surinko A.Gudaitis, tritaškį su sirena įskraidino A.Milaknis – 60:56. Bene įspūdingiausią mačo epizodą pademonstravo pasipriešinimo nesulaukęs J.Andersono prasiveržimas, pasibaigęs galingu dėjimu (62:56). Tiesa, tuomet sekė nenusisekę žalgiriečių bandymai padidinti pranašumą ir tuo pasinaudoję šeimininkai likus dviem minutėms išlygino rezultatą – 62:62. Svečių puolimas ir toliau strigo bei „Neptūnas“ persvėrė rezultatą (62:64). Svarbiu metu apie save priminė šaltakraujiškai tritaškį smeigęs A.Milaknis (65:64). Visgi kauniečiai neapsigynė, tačiau likus 22 sekundėms lemiamą ataką turėjo savo rankose – 65:66. Ši susiklostė nesėkmingai ir „Žalgiriui“ teko naudoti pražangų taktiką. Nors šeimininkai prametė vieną baudos metimą, pergalę galėjęs atnešti J.Andersono tritaškis skriejo pro šalį ir įspūdinga Lietuvos čempionų pergalių serija nutrūko Klaipėdoje – 65:67.

„Žalgiris“: J.Andersonas 11 (2 per. kam., 2 blk.), A.Gudaitis 10 (4/5 dvit., 6 atk. kam.), A.Milaknis 10 (3/6 trit.), E.Ulanovas 9 (3 per. kam.), W.Cherry 6 (4 rez. perd., 3 per. kam.), D.Songaila 6, R.Javtokas 5 (8 atk. kam.), P.Jankūnas 3 (5 atk. kam.), T.Dimša 3, L.Lekavičius 2, S.Vene 0, V.Kariniauskas 0.

„Neptūnas“: D.Gailius 13 (5 atk. kam.), M.Mažeika 10 (2 per. kam.), M.Girdžiūnas 10, D.Zavackas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.).