0

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko pasinaudoti pirmąja proga iškovoti LKL bronzos medalių. „Prienai“ išvykoje 90:81 (29:21, 22:20, 22:22, 17:18) įveikė klaipėdiečius ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Trečiosios vietos laimėtojas paaiškės lemiamose rungtynėse, kurios bus žaidžiamos gegužės 13 dieną Prienuose.

Komandų startiniai penketai:

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas, Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Valdas Vasylius ir Vytautas Šarakauskas.

„Prienai“: Gintaras Kadžiulis, Artūras Milaknis, Gediminas Orelikas, Siimas-Sanderis Vene ir Artūras Valeika.

Pirmąsias dvi mačo minutes sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai (5:2). Nors po A.Milaknio ir G.Oreliko metimų „Prienai“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (6:5), R.Broadusas ir D.Gailius sugrąžino minimalią persvarą (12:11). Vis tvirčiau aikštėje jautėsi vienintelis svečių „centras“ A.Valeika bei S.Vene, kurių 9 taškai paeiliui sukrovė Prienų klubui pranašumą (20:17). Matydamas gerėjantį varžovų žaidimą, K.Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos prieniškiai ir toliau žaidė galingai – A.Milaknio šūvis iš toli ir efektingas A.Valeikos dėjimas sukrovė rekordinę persvarą (25:19). Artėjant kėliniui į pabaigą svečiai dar labiau atitolo, po rezultatyvių pirmųjų dešimties minučių – 29:21 priekyje „Prienai“.

Pakiliai žaisdami V.Šeškaus auklėtiniai antrajame kėlinyje tęsė sėkmingą atkarpą – po G.Oreliko dvitaškio „Prienų“ pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis (33:21). Įspūdingai žaidęs D.Gailius pelnė 17-ąjį tašką, o „Neptūno“ deficitas šiek tiek sumažėjo (29:36). Aikštės šeimininkai iš viso laimėjo atkarpą 10:3 ir po R.Broaduso tritaškio ekipas skyrė 5 taškai (34:39). Labiau varžovams priartėti neleido „Prienų“ lyderiai A.Milaknis ir G.Orelikas (43:36). Mesdamas iš toli ir toliau neklydo R.Broadusas, smeigęs dar vieną tolimą metimą (41:46). Kėlinio pabaigoje meškos paslaugą „Prienams“ padarė D.Gailius, kuris buvo nubaustas technine pražanga – G.Orelikas sumetė abu baudos metimus ir sugrąžino savo komandai dviženklį pranašumą – 51:41.

Antrąją rungtynių pusę rezultatyviau pradėję svečiai dar labiau atitrūko ir laikė iniciatyvą savo rankose (60:46). „Neptūnas“ visais būdais stengėsi spurtuoti ir apkarpyti deficitą, tačiau į visus jų mėginimus tuo pačiu atsakydavo ir „Prienai“ (67:53). Aikštės šeimininkai vis dažniau klydo, tačiau ne visas dėkingas progas pavykdavo išnaudoti ir prieniškiams. Pagirtinai ketvirčio pabaigoje sužaidė Giedrius Gustas – 4 gynėjo taškai vos per kelias sekundes sumažino atsilikimą iki 10 taškų, koks buvo ir prieš prasidedant šiam kėliniui – 63:73.

D.Gailiaus tritaškis prasidėjus paskutinei mačo atkarpai suteikė daug vilčių „Švyturio“ arenoje susirinkusiems sirgaliams, tačiau į tai G.Kadžiulis ir G.Orelikas atsakė tuo pačiu ir „Prienai“ vėl priekyje užtikrintai (81:66). Svečiai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – net keturi krepšininkai savo sąskaitose turi po 4 asmenines pražangas. L.Mikalauskas pratęsė snaiperių šou, taip pat ir gynyboje klaipėdiečiai žaidė solidžiau (71:81). Kantriai atakas rezgę V.Šeškaus krepšininkai užtikrintai pirmavo – A.Valeikos dėjimas atstatė 15 taškų persvarą (88:73). Aikštės šeimininkai dviem metimais sumažino atsilikimą, tačiau po G.Oreliko dvitaškio prasidėjus paskutinei minutei „Neptūno“ deficitas vėl buvo 12 taškų (78:90). Paskutinėmis akimirkomis M.Mažeika pasižymėjo tritaškiu, tačiau tai rezultato iš esmės nekeitė – „Prienai“ rezultatu 90:81 išlygino pusfinalio serijos rezultatą – 2:2.