Kauno „Žalgiriui“ (13/10) nepavyko iš Ispanijos parsivežti dviejų pergalių. Lietuvos ekipa svečiuose 68:81 (20:21, 16:24, 12:16, 20:20) krito prieš Vitorijos „Baskonia“ (10/13).

„Žalgiris“ po šio pralaimėjimo nukrito į 7-ąją poziciją Eurolygos turnyrinėje lentelėje. Baskai lieka 13-ti. Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamas ispanų klubas nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Kauniečiai pataikė 7 tritaškius iš 16, tačiau nepakankamai brangino kamuolį ir padarė net 20 klaidų.

„Žalgiris“ nesustabdė įsismarkavusių baskų gynėjų Pierria Henry ir Luca Vildozos. Jie atitinkamai pelnė 19 ir 14 taškų.

Kauniečių gretose naudingiausiai žaidė Joffrey Lauvergne'as, kuris pelnė 12 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Rokas Giedraitis pelnė 7 taškus, atkovojo kamuolį ir surinko 6 naudingumo balus. Tado Sedekerskio sąskaitoje – 2 taškai, 2 atkovoti kamuoliai ir 6 naudingumo balai.

Puikiai rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ greitai įgijo 7 taškų pranašumą (9:2), tačiau per anksti atsipalaidavo. Baskų gynėjai Pierria Henry ir Luca Vildoza per pirmąją rungtynių pusę kartu sumetė 5 tritaškius, o tai baskams suteikė dviženklį pranašumą (24:34).

Itin išsiskyrė ir Tadas Sedekerskis, kuris pirmoje pusėje nors pelnė tik du taškus, tačiau iškrapštė vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir atkovojo du kamuolius. Tadas vien savo judėjimu buvo didžiulė problema „Žalgirio“ gynybai.

Po pertraukos kauniečiai 10 klaidų sąskaitą papildė dar septyniomis, R. Giedraitis tritaškiu dar labiau atitolino planus apie pergalę (48:61).

Lemiamame ketvirtyje ir toliau klaikiai strigęs „Žalgiris“ nesugebėjo ištrūkti iš pragariškų „Baskonia“ gynybos pančių. Marius Grigonis ir Thomas Walkupas priartino kauniečius iki vienženklio atstumo, tačiau tai ir buvo viskas, ką Lietuvos ekipa galėjo padaryti.

„Baskonia“: Pierria Henry 19, Alecas Petersas 15 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), Luca Vildoza 14 (5 per. kam.), Tonye Jekiri 10, Rokas Giedraitis 7 taškai.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17, Thomas Walkupas 14 (4 rez. perd., 4 kld.), Joffrey Lauvergne'as 12 (9 atk. kam., 21 naud. bal.), Nigelas Hayesas 7, Artūras Milaknis 6 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Baskonia“ 81:68 (61:48, 45:36, 21:20) „Žalgiris“

Skirtumas buvo išaugęs iki 17 taškų, bet J. Lauvergne'as pelno dvitaškį su pražanga. Gal tai padės užsikurti. Tiesa, bauda netaikli (50:65). Palaukite! M. Grigonis kyla virš lanko ir kala kamuolį iš viršaus su varžovo pražanga. Jei tai neprikels kauniečių, geresnio laiko grįžti nebus (53:65).

M. Grigonis imasi iniciatyvos. Du kartus pražangas išprovokavęs kauniečių lyderis sukaupė varžovams „bonusą“. Keturi baudos metimai mažina skirtumą iki vienženklio (59:68).

Laikas tirpsta, viltys irgi – M. Griognis praranda jau trečiąjį kamuolį, o baskai turi dviženklį pranašumą. Reikės dar vieno stebuklo. (63:74).

Lieka dvi su puse minutės ir artėjame prie stebuklo. M. Grigonis šveičia tolimą metimą, o T. Walkupas perima kamuolį ir pelno du taškus (68:74). P. Henry pelno dvitaškį, kauniečiai neužpuola ir panašu, kad tai yra viskas (68:76).

Trečiasis kėlinys: „Baskonia“ 61:48 (45:36, 21:20) „Žalgiris“

Baskai ir po pertraukos kontroliuoja įvykių eigą. M. Schillerio taktiniai sumanymai gynyboje daug naudos nepridėjo (42:55).

R. Giedraitis smeigia tritaškį į „Žalgirio“ krepšį ir skirtumas dar kartą išauga (46:59). Du žalgiriečiai kolkas renka minusinį naudingumą – tai L. Lekavičius ir A. Rubitas.

„Žalgiris“ pirmoje rungtynių dalyje padarė 10 klaidų, o vien trečiajame kėlinyje pametė kamuolį 7 kartus. Kraupūs skaičiai, tačiau dar vienas kėlinys prieš akis (48:61).

Antrasis kėlinys: „Baskonia“ 45:36 (21:20) „Žalgiris“

P. Henry tampa galvos skausmu. Amerikietis pataikė 2 tritaškius iš 3 ir iš viso turi 10 taškų savo sąskaitoje. Baskai priekyje 22:26. L. Vildoza duria dar vieną tolimą bombą ir kauniečių skirtumas auga 22:29.

Dar vienas L. Vildoza tritaškis sukuria šeiminkams dviženklę persvarą (24:34). Kauniečius užliūliavo gera rungtynių pradžia, tačiau dabar baskų gynyba kur kas tvirtesnė. P. Henry ir L. Vildoza sumetė visus penkis „Baskonia“ tritaškius.

A. Milaknis šveičia du tolimus metimus, bet apsiginti ir toliau nepavyksta. Kauniečiai atsilieka 34:43. Per ilgąją pertrauką M. Schilleris privalo akcentuoti varžovų tritaškius, kurių įkrito jau 6. „Žalgiris“ po dviejų kėlinių turi 9 taškų deficitą (36:45).

Pirmasis kėlinys: „Baskonia“ 21:20 „Žalgiris“

Komiška rungtynių pradžia. Varžovų milžinas Y. Fallas tris kartus iš eilės neišnaudojo progų žaisdamas nugara į krepšį, o kauniečiams po tritaškį pelnė N. Hayesas ir M. Grigonis. „Baskonia“ strategas D. Ivanovičius sužaidus pusantros minutės keičia Y. Fallą ir leidžia T. Jekiri.

„Žalgiriui“ dar vieną tritaškį prideda T. Walkupas, iš vidutinio nuotolio pataiko J. Lauvergne'as. Tiesa, baskai vejasi – T. Sedekerskis atsidaro savo taškų sąskaitą, o T. Jekiri mažina pranašumą iki 2 taškų (11:9).

Kauno ekipa įsivėlė į ispanišką siautulį. Abi komandos medžioja taškus, bet gynyba braška. Po P. Henry tritaškio baskai veržiasi į priekį (18:19). Per likusią kėlinio dalį ekipos apsikeitė tiksliais dvitaškiais.

Starto penketai:

„Baskonia“: Pierria Henry, Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis, Achille Polonara, Youssoupha Fallas.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.