0

Lietuvos futbolo rinktinė ketvirtadienį Vilniuje vykusiose 2016 metų Europos čempionato atrankos E grupės rungtynėse 1:0 įveikė Estijos nacionalinę ekipą ir į savo kraitį įsirašė antrą pergalę. Pateikiame žaidėjų ir trenerio komentarus po dvikovos.

Igoris Pankratjevas, Lietuvos rinktinės treneris:

„Kaip ir tikėjomės, rungtynės buvo labai sunkios, klampios. Komandai šiandien akcentavau, kad pagrindinis pavojus kils po standartinių padėčių, po kurių Estijos rinktinė tam tikrą atkarpą perimdavo iniciatyvą.

Progų įmušti turėjo abi komandos. Šį kartą įmušėme mes, bet tai nebuvo vien sėkmė. Rungtynės nebuvo pačios maloniausios akiai, bet labai svarbu yra iškovoti trys taškai.

Estijos rinktinė gerai fiziškai pasiruošusi, turi galingų žaidėjų. Jie laimėdavo daug dvikovų vienas prieš vieną. Kai pavykdavo kamuolį nuleisti ant žemės, tiksliau atlikti perdavimus, tuomet sudarydavome jiems daugiau problemų.“

Saulius Mikoliūnas, Lietuvos rinktinės saugas:

„Nesijaučiu herojumi, nes herojai - žiūrovai, kurie atėjo palaikyti, ir komanda, kuri stengėsi nenuvilti Lietuvos. Šįkart man pasisekė įmušti, galbūt kitą kartą pavyks kitam. Gavau gerą perdavimą iš Deivydo Matulevičiaus, tereikėjo pastatyti galvą ir nukreipti kamuolį į vartus.

Estijos komandą gerai išanalizavome, žinojome, kad tai disciplinuota komanda, fiziškai gerai sudėti žaidėjai, pavojingi standartinėse situacijose. Po rungtynių padainavome „Lietuva, „Lietuva", bet daug nesidžiaugėme, nes reikia ruoštis kitoms rungtynėms.“

Arvydas Novikovas, Lietuvos rinktinės saugas:

„Pirmajame kėlinyje mes dominavome, tai buvo akivaizdu. Antrajame kėlinyje kai kuriose vietose nusileidome, atsiliepė nuovargis. Bet laimėjome ir tai yra svarbiausia.

Pradžioje įgavau pasitikėjimo savo jėgomis, nes pavyko ne kartą gerai sužaisti vienas prieš vieną, varžovai manęs prisibijojo. Antrajame kėlinyje prieš mane padvigubino gynybą, bet vėliau perėjau į aikštės vidurį ir ten jau nebesugaudė. Labai gerai, kad Mikoliūnas įmušė įvartį.

Galvojome tik apie pergalę. Po pirmo kėlinio kalbėjome, kad nereikia skubėti ir spausti tik pabaigoje. Po įvarčio buvome kiek prispausti, bet rezultatas jau tenkino. Šiandien buvo labai gera atmosfera, tokią mačiau pirmą kartą."

Deivydas Matulevičius, Lietuvos rinktinės puolėjas:

„Labai geros emocijos, džiaugiamės iškovojome pergalę. Manau, jog jos buvome verti. Žaisdami namie norėjome daugiau kontroliuoti kamuolį, tas pavyko. Susikūrėme keletą progų, pats jų turėjau. Neįmušiau, bet šaunu, kad komandai po pertraukos pavyko pasiekti įvartį. Kai įmušėme šiek tiek atsitraukėme, norėjome išlaikyti persvarą. Šiek tiek pradėjome skubėti.

Komandoje atmosfera puiki. Iškovojome šešis taškus, bet tai tik pradžia. Kitos rungtynės jau vos už trijų dienų. Sieksime nugalėti dar kartą. Šioje grupėje galima laukti įvairių siurprizų.“

Tadas Kijanskas, Lietuvos rinktinės gynėjas:

„Žinojome, kad bus klampus futbolas, daug kovos. Gerai išstudijavome estus. Paskutinėse rungtynėse su slovėnais jie žaidė klampiai, stengėsi apsiginti, išnaudojo stipriąsias puses - standartines padėtis, išmetimus iš užribio. To ir laukėme.

Estai neleidžia žaisti, mes nesame brazilai įžaidinėjant kamuolį. Kurti nelabai pavyko, bet visi vyrai šaunuoliai. Jautėsi, kad esame kaip komanda, teko pasikauti kai nesiklijavo kaip žaidimas. Svarbiausia, kad pasiekėme pergalę. Žaidimas pasimirš, tik išstudijuosime klaidas.“

Vytautas Andriuškevičius, Lietuvos rinktinės gynėjas:

„Visa komanda padovanojo pergalę gimtadienio proga. Esame labai laimingi dėl šių trijų taškų. Buvo sunku ir Estijos rinktinei, ir mums. Antrajame kėlinyje šiek tiek pavargome. Šios rungtynės buvo iki pirmo įvarčio. Svarbiausia, kad išsilaikėme iki galo ir turime šešis taškus.“