Lietuvos I futbolo lygos lyderis Vilniaus futbolo klubas Kuršėnų „Ventą“ sutriuškino rezultatu 4:0 (2:0). Šiomis rungtynėmis prasidėjo 6-asis pirmenybių turas.

Vilniaus ir Kuršėnų komandos yra šio sezono šalies pirmosios lygos debiutantės. Tačiau lietingą penktadienio vakarą legendiniame sostinės „Žalgirio“ stadione rungtyniavo du visiškai skirtingo lygio klubai – varžovai vilniečiams akivaizdžiai nusileido meistriškumu. Trenerio Stasio Baranausko vadovaujamai komandai tai buvo pats rezultatyviausias šio sezono mačas.

Šeimininkai į priekį išsiveržė labai greitai. 9-ąją minutę galingą Manto Makutunovičiaus smūgį „Ventos “ vartininkas atrėmė, bet kamuolys atsimušęs į svečių gynėją Donatą Kavolį rikošetu atsidūrė vartuose – 1:0.

Pirmajame kėlinyje varžovų gynybą savo spurtais keletą kartų sudraskė Ronaldas Solominas, bet padidinti persvarą pirmenybių lyderiams pavyko tik prieš pat pertrauką. 44 min. po kampinio taikliai galva smūgiavo Edvaldas Kuncevičius, starto sudėtyje pakeitęs per apšilimą kojos traumą patyrusį Andrių Brazauską, - 2:0.

Po pertraukos svečiai aktyviais veiksmais pabandė išgelbėti rungtynes, bet 58 minutę vilniečių kapitonas Andžejus Romeiko galutinai palaidojo jų viltis. Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas įmušė savo 8 įvartį, kai vienu lietimu iš oro nukreipė kamuolį į vartus, kurį gynėjas adresavo savo vartininkui – 3:0.

A.Romeiko žaidė subintuotu dešinės rankos nykščiu. „Rungtynių rytą teko apsilankyti ligoninėje – supūliavo pirštas. Galvojau kaip reikės žaisti, bet išbėgus į aikštę apie viską pamiršti“, - kalbėjo puolėjas.

Rungtynių tašką 71 min. technišku smūgiu iš baudos aikštelės padėjo R.Solominas – 4:0.

77 min. kuršėniškiai galėjo sušvelninti rezultatą. Į vilniečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Prieš šią egzekuciją pagrindinį Vilniaus FK vartininką Valdą Jakimavičių pakeitė Marius Šalkauskas, sugebėjęs atremti Ričardo Stankaus smūgį.

Pirmosios lygos lyderiai kitas rungtynes gegužės 27-ąją Kretingoje žais su „Minija“, o sekmadienį dviem mačais bus baigtas  6-asis pirmenybių turas.